اجتماعی

ارائه 100میلیارد ریال خدمات آموزشی به دانش آموزان محروم

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام (ره)خبرداد:

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: در راستای تحقق عدالت آموزشی طی سه ماه دوم سالجاری، ۱۰۰ میلیارد ریال خدمات جهادی به دانش‌آموزان آسیب پذیر و بی‌بضاعت استان ارائه شده‌است.

به گزارش ندای قم ،امیر امیرگان در گفت‌وگویی ضمن اشاره به برخی از این خدمات صورت گرفته که از سوی بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام عملیاتی شده‌است اظهار داشت: توزیع ۱۰ هزار بسته نوشت افزار به ارزش هر کدام پنج میلیون ریال از جمله این خدمات است.

وی در ادامه افزود: کلیه این اقلام که جزء با کیفیت‌ترین‌ها می‌باشد به منظور حمایت از تولید ملی از تولیدکنندگان داخلی خریداری شده‌است.

وی با اشاره به برنامه راه ابریشم گفت: در این برنامه حدود ۴۰۰ دانش‌آموز پایه دوازدهم که برای آزمون سراسری آماده می‌شوند را توسط شبکه جهادی و آموزشی در مناطق محروم شناسایی و بسته‌های ویژه کنکور اهدا شد که ارزش هر یک ۱۰۰ میلیون ریال است.

امیرگان ، همچنین اجرای طرح مدارس تولید و مهارت را مورد توجه قرار داد و بیان داشت: این طرح به صورت آزمایشی در پنج مدرسه که توسط بنیاد برکت در مناطق محروم قم احداث شده به اجرا درآمده و بر اساس مهارت‌آموزی و تولید محوری، فعالیت‌هایی را برای دانش‌آموزان خواهیم داشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود حمایت از تحصیل دانش‌آموزان هموفیلی را از دیگر اقدام‌های ستاد اجرایی فرمان امام استان ذکر کرد و یادآور شد: این دانش‌آموزان به جهت شرایط جسمی و سلامتی باید در مدارس غیر دولتی و کم جمعیت تحصیل کنند، ولی تعدادی از آنان جزء اقشار بی‌بضاعت هستند،با همکاری و همیاری اداره‌کل آموزش‌وپرورش استان، انجمن هموفیلی و بنیاد احسان مورد حمایت قرار داده‌ایم،و در مدارس غیردولتی مشغول تحصیل شدند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/1f61

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا