اجتماعیاقتصاد

کاهش 10درصدی مصرف برق در قم

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان قم  خبرداد:

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان قم گفت: امسال مصرف برق مشترکان قمی در ماه‌های گرم، نسبت به مدت مشابه سال قبل ده درصد کمتر شده است.

مهدی آهنین پنجه با اشاره به اینکه امسال با اجرای طرح مدیریت مصرف، مصرف برق حدود ۱۰ درصد نسبت به پارسال کاهش یافته است گفت: با همکاری بخش‌های مختلف خاموشی‌های توزیع نشده نیز به یک هفتم رسیده است.

وی با بیان اینکه در بخش خانگی ۹۵ درصد از مشترکان الگوی مصرف را رعایت می‌کنند افزود: در استان قم ۲۴ هزار مشترک پرمصرف داریم و از این تعداد هزار ۱۱۸ مشترکان ۲ برابر الگوی مصرف برق مصرف می‌کنند که روزانه برق تعدادی از این مشترکان قطع می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق افزود: امسال برای ۳۰۵ دستگاه اجرایی پر مصرف اخطار صادر شده است  که ۱۹۵ مورد از آنان با قطعی برق نیز مواجه شده اند.

وی از افزایش ۱۰ درصدی مصرف انرژی در بخش صنایع کشور خبر داد و گفت: با این وجود با برنامه ریزی و همکاری بخش صنعت، انرژی مورد نیاز این بخش بدون مشکل تامین شده است.

مدیر کل پدافند غیر عامل قم نیز با اشاره به تکلیف دولت برای کاهش ۶۰ درصدی مصرف انرژی در تمام دستگاه‌های اجرایی، لشکری، کشوری، قضایی و نهاد‌های عمومی غیر دولتی در زمان اوج مصرف انرژی گفت: در استان قم ۳۵۰ دستگاه اجرایی و دولتی مشمول این مصوبه می‌شوند و تا کنون با بررسی‌های انجام شده در بیشتر این دستگاه‌ها الگوی مصرف انرژی رعایت شده است.

متقیان نژاد با تاکید بر ضرورت نصب دیزل ژنراتور توسط دستگاه‌های اجرایی برای مدیریت مصرف برق در اوج بار مصرف بر اساس اسناد بالا دستی گفت:در استان قم حدود ۶۰ درصد از دستگاه‌های اجرایی ژنراتور‌های برق را نصب کرده اند.

وی از برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در خصوص مدیریت مصرف برق در دستگاه‌های اجرایی در زمان اوج زمان مصرف خبر داد و گفت: در هفته‌های آینده دستگاه‌ها به صورت تجمیعی در این رزمایش شرکت خواهند کرد تا مقدار آمادگی آنان برای مدیریت مصرف انرژی در دستگاه‌های اجرایی در زمان‌های بحرانی بررسی شود.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/r9cz

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا