مدیریت شهریویژه

تاکید بر شناسایی ریشه‌های بی‌حجابی در جامعه

شهردارقم مطرح کرد:

شهردار قم با تاکید بر پرداختن به ریشه‌های مهم در بی حجابی برخی از افراد برای مدیریت و بهبود وضعیت عفاف و حجاب عمومی، گفت: بنده اعتقادی به اقدامات سلبی در مساله حجاب ندارم و باید به دنبال ریشه‌های اصلی این معضل باشیم.

به گزارش ندای قم به نقل ازروابط عمومی شهرداری قم  دکتر سیدمرتضی سقائیان نژاد در گفت‌وگویی با اشاره به آغاز طرح ” شهربانو” همزمان با هفته عفاف و حجاب بیان کرد: یکی از اهداف مهم شهرداری از اجرای این طرح جلوگیری از موازی کاری‌ها در فعالیت‌های فرهنگی است.

شهردار قم با تاکید بر پرداختن به ریشه‌های مهم در بی‌حجابی برخی از افراد برای مدیریت و بهبود وضعیت عفاف و حجاب عمومی، بیان داشت: بنده اعتقادی به اقدامات سلبی در مساله حجاب ندارم و باید به دنبال ریشه‌های اصلی این معضل باشیم.

سقائیان نژاد با اشاره به برخی از ریشه‌های مهم بدحجابی، افزود: ضایع شدن نماز، ترویج سبک زندگی غربی و عدم اطلاع و شناخت از سیره و سبک زندگی ائمه معصومین(ع) از عوامل مهم بی‌حجابی است و اگر سبک زندگی ائمه اطهار در جامعه نهادینه و پیاده شود بدون شک مساله عفاف و حجاب نیز حل خواهد شد.

انتقاد از برخی آثار سینمایی و تلویزیونی در ترویج بی‌حجابی

شهردار قم با انتقاد از برخی آثار سینمایی و تلویزیونی در ترویج بی‌حجابی و روابط آزاد زن و مرد، سند ۲۰۳۰ و اموری از این دست، خاطرنشان کرد: این قبیل از مسائل با اصل ترویج و توسعه فرهنگ عفاف و حجاب بر اساس مبانی دینی و ارزشی منافات دارد.

سقائیان نژاد عنوان کرد: طرح “شهربانو” یک طرح جهت هماهنگی در پیشبرد اقدامات فرهنگی است و قرار نیست ما در اجرای این طرح به کسی یا جایی گزارشی بدهیم؛ ما به دنبال احصا و بررسی نتایج اجرای چنین طرح‌ها و شناخت نقاط ضعف و قوت هستیم. بنده تاکنون در نهاد شهرداری قم هیچ موردی از بی‌حجابی از نیروهای خانم مشاهده نکردم.

وی اهمیت رونق بوستان‌ها و حضور پرشور مردم در این مراکز را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: شهرداری و مجموعه مدیریت شهری قم خود را ملزم به تأمین زیرساخت‌ها و آماده‌سازی فضا برای حضور شهروندان برای گذراندن اوقات و فراغت می‌داند و برخی معضلات احتمالی آن باید در قالب کارهای فرهنگی دستگاه‌های متولی به سمت مطلوبیت هدایت شود.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/95lw

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا