مدیریت شهری

آموزش مدیریت پسماند به 150 هزار دانش‌آموز ابتدایی

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم خبرداد:

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم گفت: در طرح همیاران بازیافت ویژه مدارس، 150 هزار دانش‌آموز ابتدایی در 628 مدرسه با مفاهیم مدیریت پسماند آشنا شدند .

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری، سید عبدالله میرابراهیمی با اشاره به اجرای طرح‌های آموزشی توسط سازمان برای گروه‌های هدف ویژه، اظهار کرد: هدف اصلی از آموزش شهروندی، آماده‌سازی شهروندان برای ورود به زندگی اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی است.
وی ادامه داد: آموزش شهروندی به شهروندان می‌آموزد که چگونه یک شهروند فعال، آگاه و مسئولیت‌پذیر باشند؛ در واقع مبنای این آموزش‌ها تنها پرورش یک شهروند نمونه یا شهروند خوب با ارائه یک الگوی شهروندی است .
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با اشاره به اجرای طرح همیاران بازیافت در مدارس شهر قم در سال تحصیلی 1401 ـ 1402 ، اظهار کرد: طی انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با اداره کل آموزش و پرورش استان ، اجرای این طرح آغاز شد .
به گفته وی، این طرح ویژه دانش‌آموزان پایه سوم، چهارم، پنجم  و ششم ابتدایی بوده و آموزشگران آقا و خانم سازمان با مراجعه به مدارس پسرانه و دخترانه، مفاهیم مدیریت پسماند را آموزش می‌دهند .
وی با اشاره به توزیع روزنامه دیواری با محتوای آموزشی در مدارس، یادآور شد: در مرحله دوم آموزش، مدارس و دانش‌آموزان شرکت‌کننده در طرح همیاران ،شناسایی و جوایزی در مدرسه به ایشان اعطا شد .
میرابراهیمی اضافه کرد: از ابتدای شروع این طرح 628 مدرسه و 150 هزار دانش‌آموز با مفاهیم مدیریت پسماند آشنا شدند .

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/ouzp

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا