سلامت

 قم ظرفیت بالایی در گردشگری سلامت دارد

استاندار در دیدار با رئیس جهاد دانشگاهی کشور:

استاندار قم ظرفیت گردشگری سلامت را مورد توجه قرار داد و گفت: سالانه میلیون‌ها زائر از کشورهای منطقه به قم می آیند و این امر موجب ایجاد ظرفیت جذب گردشگر پزشکی و درمانی در استان است.

به گزارش ندای قم به نقل از استانداری قم، سید محمدتقی شاهچراغی در دیدار با رئیس جهاد دانشگاهی کشور اظهار داشت: قم در دو عرصه فرهنگی و علوم انسانی و نرم‌افزاری در کشور جایگاه ویژه‌ای دارد و ظرفیت قم در این عرصه در کشور بی‌نظیر است.

وی با بیان اینکه مؤسسات بسیار خوبی در این زمینه وجود دارد که ظرفیت بی‌نظیری برای استان قم به وجود آورده‌اند، افزود: جهاد دانشگاهی استان قم می‌تواند جمع‌آوری این ظرفیت‌ها را با کمک دیگر نهادها انجام دهد تا این ظرفیت‌ها در کشور معرفی شود و قطعاً نتیجه آن فرا استانی و کشوری است.

وی عنوان کرد: با توجه به طرح‌های درمانی که در استان قم در حال انجام بوده ما در آینده نزدیک تخت‌های بیمارستانی مازاد بر جمعیت استان قم داریم و با توجه به بحثی که جهاد دانشگاهی در بحث ناباروری در حال فعالیت است، می‌توان از این ظرفیت استفاده کرده و با توجه به مباحث مربوط به جمعیت و تأکیدات مقام معظم رهبری به بحث جمعیت و فرزندآوری، جهاد دانشگاهی می‌تواند از این ظرفیت‌ها به‌خوبی استفاده کنند.

شاهچراغی با اشاره به سفر دوم رئیس‌جمهور به قم، گفت: امیدواریم یک بسته عملیاتی و خوب با کمک استانداری و دستگاه‌های مختلف ازجمله جهاد دانشگاهی در جهت رفع مشکلات مردم آماده شود.

رئیس جهاد دانشگاهی کشور: تمام‌قد پای طرح‌های استان قم می‌ایستیم

رئیس جهاد دانشگاهی کشور نیز در این دیدار، اظهار داشت: مهم‌ترین پشتوانه جهاد دانشگاهی بیانات مقام معظم رهبری است، به‌گونه‌ای که توصیه‌ها و بیانات ایشان درباره جهاد دانشگاهی از سال ۶۹ تا ۹۹ حدود ۷۰ صفحه است و همین نکات به‌عنوان نقشه راه جهاد بوده و این بسیار ارزشمند است که جهاد دانشگاهی همیشه موردحمایت مقام معظم رهبری بوده است.

روح‌الله دهقانی فیروزآبادی بابیان اینکه جهاد دانشگاهی در پنج حوزه فعالیت کرده داشته که نخستین بخش، حوزه فرهنگی بوده که از دیرباز در این حوزه فعالیت داشته است افزود: حوزه بعدی فعالیت جهاد دانشگاهی، حوزه بهداشت و درمان بوده که در این حوزه جهاد دانشگاهی دارای دستاوردهای بزرگی است که نمونه بارز آن موسسه رویان بوده که با نگاه ویژه مقام معظم رهبری این موفقیت‌ها را به دست آورده است.

رئیس جهاد دانشگاهی کشور گفت: حوزه بعدی فعالیت جهاد دانشگاهی، حوزه کشاورزی و امنیت غذایی است که کارهای بسیار بزرگی از بحث اصلاح نژاد دام و تولید بذرهای کشاورزی را انجام داده و در حوزه صنعتی نیز کارهای بسیار عظیمی در بحث نفت، معدن و کارخانجات صورت گرفته است.

وی بخش آخر فعالیت جهاد دانشگاهی را حوزه علوم انسانی برشمرد و یادآور شد: جهاد دانشگاهی در بحث تولید محتوا بسیار خوب عمل کرده است اما بازتابی در بین مردم نداشته است که باید این ظرفیت عظیم در بین مردم تبیین شود.

دهقانی فیروزآبادی اضافه کرد: جهاد دانشگاهی یک‌نهاد عمومی است و در انجام مسئولیت‌ها توجه زیادی به منافع مالی ندارد و اصولاً فعالیت‌هایی را انجام می‌دهد د که بر زمین‌مانده است که در بعضی مواقع حتی زیان‌ده نیز بوده است.

وی سخنان مقام معظم رهبری درباره ورود جهاد دانشگاهی به عرصه کارهای بزرگ را مورد توجه قرار داد و ابراز کرد: ازاین‌رو جهاد دانشگاهی آمادگی دارد در پروژه‌های بزرگ استان قم مشارکت و سرمایه‌گذاری کند.

رئیس جهاد دانشگاهی کشور با اشاره به جایگاه شهر قم عنوان کرد: شهر قم را شهر ویژه و شاخص می‌دانیم، چراکه این شهر قطب فرهنگ علوم دینی و علوم انسانی کشور  و این استان در این عرصه در کشور بی‌نظیر است.

وی با تاکید بر اینکه از همین راستا جهاد دانشگاهی آمادگی انجام کارهای بزرگ استان قم را دارد اضافه کرد: جهاد دانشگاهی آمادگی دارد تمام مراحل انجام کار و ضمانت آن را به عهده بگیرد و حتی برای انجام آن کار سرمایه‌گذاری نیز انجام دهد و ما تمام‌قد پای‌کار هستیم مخصوصاً در استان قم که دارای ویژگی‌های خاصی است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/q060

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا