فرهنگ و هنر

یادواره شهدای انتظامی استان قم برگزار می‌شود

معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان قم:

معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان قم گفت: به منظور زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا ، یادواره شهدای انتظامی این استان در مناطق مختلف قم برگزار خواهد شد.

به گزارش ندای قم، سرهنگ سید مجتبی اشرفی روز سه‌شنبه در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: یادواره شهدای انتظامی استان در منطقه هشت شهر قم ۱۲ مهرماه، در منطقه یک ۶ مهرماه، در منطقه چهار  ۲۴ مهرماه و در شهر کهک قم دهم مهرماه امسال ترتیب خواهد یافت.

وی هم چنین یادآور شد که یادواره شهدای انتظامی منطقه ۲ قم فردا سی ام شهریور برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شهدا امنیت سازان واقعی و آیینه تمام نما برای همه مجاهدان خصوصا کارکنان فراجا هستند گفت: امنیت امروز کشور مرهون خون پاک شهداست و وظیفه داریم راه انسانهای وارسته ای که با نثار خونشان هویت و آزادی‌ را به ارمغان آوردند ادامه دهیم.

اشرفی افزود: خون شهدا ، انقلاب و نظام را بیمه کرده‌است و با پاسداری از روحیه ایثار و شهادت خدشه‌ای بر پیکره نظام وارد نخواهد شد.

وی گفت: شهدای فراجا در مقابل مجرمان و تبهکاران همیشه در میدان تکالیف خود برای تامین نظم و امنیت را به درستی انجام دادند.

معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی قم اظهار داشت: نیروی انتظامی از ارکان اصلی تامین امنیت است و با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی ، کسانی که در قالب نیروی انتظامی آرامش و امنیت را برای آحاد شهروندان به ارمغان آوردند در حقیقت مجاهد فی سبیل الله هستند.

وی افزود: از ابتدای انقلاب تاکنون ۱۲۰ نفر از پرسنل انتظامی قم به شهادت رسیدند که در این بین ۱۸ شهید در راه مبارزه با مواد مخدر بوده‌است.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی قم در دوران دفاع مقدس ۶۶ شهید تقدیم انقلاب کرده و در عرصه تامین نظم و امنیت ۵۴ نفر از پرسنل جان برکف به مقام شهادت رسیدند که از این تعداد، ۷۳ نفر سرباز وظیفه و بقیه کادر نیروی انتظامی بوده‌اند.

اشرفی گفت: ۲ شهید روحانی هم در مجموع شهدای نیروی انتظامی قم بودند که تنها شهید طلبه خارجی فراجا که در سال ۶۳ به عنوان داوطلب جذب شد، اهل ترکیه بود.

وی با بیان این که از سالهای قبل برای تمام شهدای نیروی انتظامی قم کوچه، خیابان و بلوارهایی به نام آنان مزین شده‌است عنوان کرد: اسامی‌ شهدا و پیشنهاد مربوطه به شهرداری و شورای اسلامی شهر اعلام شده وآنها دراین زمینه اقدام لازم را انجام دادند.

وی همچنین یادآور شد که ۲۵۶ جانباز و ۱۶ آزاده در دوران جنگ تحمیلی نیز از سوی نیروی انتظامی استان قم داشتیم.

اشرفی گفت: مجالس و یادواره ها برای شهدای انتظامی قم در مناطق مختلف برگزار می‌شود و در نهایت اجلاسیه جامع آن در دهم آبان امسال در استان قم ترتیب خواهد یافت که برای آن از مقامات کشوری و لشکری دعوت شده‌است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/ge0y

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا