فرهنگ و هنر

رویکرد زیارت ارزان در قم دنبال می‌شود

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم خبرداد:

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم با اشاره به حضور میلیونی زائران، گفت: بسترسازی برای زیارت ارزان و سهولت دررفت و آمد و اسکان زائران در دستور کار مجموعه مدیریت استان قرار دارد.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری، ابوالقاسم مقیمی در نخستین نشست تخصصی گردشگری مقاومت در سالن رضوان شهرداری قم، اظهار داشت: گفتمان و رویکرد مقاومت از شهرهای زیارتی شکل‌گرفته است، مؤلفه‌های اصلی مقاومت نیز مانند استقلال‌طلبی، آزادی‌خواهی و عدالت‌طلبی همواره در شهرهای زیارتی موردبحث و توجه بوده است.

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم ادامه داد: شکل‌گیری جبهه مقاومت بیانگر قداست شهرهای زیارتی است و تهدید شهرهای زیارتی در سطح منطقه و توسعه و تقویت فرهنگ زیارت طی سال‌های اخیر منجر به ارتقای فرهنگ مقاومت شده است.

وی پیاده‌روی اربعین را از جلوه‌های دیگر تقویت فرهنگ مقاومت یادکرد و ابراز کرد: اتصال شهرهای زیارتی و تعمیق ارتباط بین آن‌ها سبب تقویت محور و جبهه مقاومت اسلامی خواهد شد.

مقیمی بابیان اینکه قم دروازه ورود شیعیان به ایران است، تصریح کرد: شهر قم در طول سال میزبان میلیون‌ها زائر ایرانی و غیر ایرانی است؛ علاوه بر اینکه صدها تن از شهدای مدافع حرم از کشورهای مختلف در این شهر مدفون است.

وی اضافه کرد: نزدیکی اندیشه و فکر، تقارب فرهنگی و توسعه گردشگری اقتصاد از مباحثی است می‌تواند به توسعه و تقویت محور مقاومت کمک کند.

به گفته معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم، تسهیل دررفت و آمد زائران خارجی و بسترسازی جهت زیارت با سهولت خانواده شهدای مدافع حرم از رویکردهای مجموعه مدیریت استان است.

وی با اشاره به حضور میلیونی زائران خارجی در قم، اظهار داشت: توسعه گردشگری مقاومت می‌تواند در حوزه اقتصاد گردشگری استان تحول آمیز باشد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/fxs6

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا