فرهنگ و هنر

اعتکاف فرصتی مناسب برای جهاد تبیین است

آیت الله سعیدی:

تولیت حرم مطهر بانوی کرامت گفت: در اعتکاف به خاطر روزه داری و مکان شریفی که معتکفین در آن حاضر هستند نفوذ پذیری انسان‌ها نسبت به حقایق بیشتر می‌شود و باید از این فرصت برای جهادتبیین است.

به گزارش ندای قم به نقل از مهر، آیت الله سیدمحمد سعیدی در نشست ستاد اعتکاف که امروز در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت برگزار شد، با اشاره به وجوب فوری جهاد تبیین اظهار کرد: جهاد تبیین هدفی است که پیامبران الهی هم به دنبال آن بودند و یکی از اسامی قرآن بیان و تبیان است و در آیه ۸۹ سوره مبارکه نحل دامنه تبیین قرآن در همه امور بیان شده است.

وی با بیان اینکه تبیین در عرصه عبادات نقش بیشتری دارد، افزود: عبادات راه و رمز اتصال و تقرب بنده به خدا است و اگر عبادات خوب تبیین نشود آسیب‌هایی به دنبال خواهد داشت.

تولیت حرم مطهر بانوی کرامت با بیان اینکه اعتکاف دو نوع مثبت و منفی دارد گفت: همانطور که اعتکاف مثبت که در قران تأکید شده و آثار مثبت معنوی بر انسان دارد اعتکاف منفی هم آثار معنوی منفی بر انسان دارد و نمونه آن را خداوند نسبت به قوم بنی اسرائیل بیان کرده است که وقتی با آن همه معجزه از دست فرعون نجات یافتند به قومی رسیدند که در مقابل بت‌های خود معتکف شده بودند و با دیدن آنها از حضرت موسی علیه السلام خواستند که خدایی برای آنها بیاورد که مانند بت‌ها قابل لمس و دیدن باشد.

وی با بیان اینکه اعمال عبادی مانند اعتکاف به صورت نرم در دل‌های انسان‌ها نفوذ می‌کند، افزود: در اعتکاف به خاطر روزه داری و مکان شریفی که در آن حاضر هستند نفوذ پذیری انسان‌ها نسبت به حقایق بیشتر می‌شود و باید از این فرصت برای جهاد تبیین استفاده کرد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/dhq4

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا