مدیریت شهری

کنترل جمعیت سگ‌های ولگرد نیازمند حمایت قضایی است

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم عنوان کرد:

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم گفت: برخورد و کنترل صحیح با سگ‌های ولگرد در مرتبه نخست نیازمند حمایت‌های قضایی است.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم،سید عبدالله میرابراهیمی با اشاره به معضل افزایش جمعیت سگ‌های ولگرد در داخل حریم شهری قم، اظهار داشت: از طرفی تعداد سگ‌های ولگرد در شهر به میزانی پراکنده بوده که امکان کنترل کامل آن‌ها وجود ندارد و از طرفی انجمن‌های حامی حیوانات نیز با تجمعات خود مانع از مدیریت این حیوانات می‌شوند.

وی با بیان اینکه برخورد و کنترل صحیح با سگ‌های ولگرد در مرتبه نخست نیازمند حمایت‌های قضایی است، ابراز کرد: هر بار که نسبت به جمع‌آوری این حیوانات اقدامی می‌شود سریعاً هجمه‌های رسانه‌ای علیه مجموعه مدیریت شهری شروع می‌شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم تصریح کرد: هم‌اکنون در محور بلوار غدیر، پردیسان، انتهای بلوار جمهوری اسلامی و مرجعیت، ورودی جعفریه، بستر رودخانه قم انتهای فرهنگیان و برخی نقاط دیگر  به‌صورت مستمر شاهد توزیع غذا در بین سگ‌های ولگرد هستیم، که این مساله سبب ازدیاد جمعیت آن‌ها و به هم خوردن روند طبیعی زاد و ولدشان شده است.

میرابراهیمی خاطرنشان کرد: منطقه دامشهر و شهرک‌های صنعتی کانون‌های اصلی سگ‌های ولگرد در قم بوده که به‌صورت مستمر در حال تردد هستند که در صورت ابتلا به برخی از بیماری‌ها مانند هاری می‌توانند وضعیت بغرنجی را در شهر به وجود بیاورند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/lxp1

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا