مدیریت شهری

کارنامه درخشان شهرداری قم در رفع سد معبر و دست‌فروشی

دیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهرداری مطرح کرد:

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهرداری قم  با اشاره به کارنامه درخشان شهرداری قم در رفع سد معبر و دست‌فروشی

گفت: در حال حاضر موضوع سد معبر اعم از دست‌فروشان و وانت‌بارها در شهر قم به‌خوبی مدیریت و ساماندهی شده است.

به گزارش پایگاه خبری ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم ،احمدرضا شفیعی وضعیت تمام خیابان‌های به شکل روز بازار بود و در همه خیابان‌ها و میادین به دلیل سد معبر دست‌فروشان و وانت‌بارها وضع نابسامانی ایجادشده بود.

وی با بیان اینکه مدیریت شهری با تلاش دستگاه‌ها دیگر در تصمیمی جهادی و عملیاتی، تمامی معضلات وانت‌بار و دست‌فروشان را حل کرد، تصریح کرد: یکی از این اقدامات ساماندهی دست‌فروشان اطراف حرم مطهر و مسجد مقدس جمکران بود.

جمع‌آوری ۳۱۰۰ متکدی در سال گذشته

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهرداری قم خاطرنشان کرد: تعداد زیادی از دست‌فروشان شهرهای هم‌جوار به قم آمده بودند که این افراد پس از شناسایی، دست‌فروشانی که بومی قم نبودند طی اقداماتی  از شهر خارج‌شده و بقیه شناسنامه‌دار و در نهایت ساماندهی شدند.

وی یادآور شد: در حال حاضر موضوع سد معبر اعم از دست‌فروشان و وانت‌بارها در شهر قم به‌خوبی مدیریت و ساماندهی شده است.

شفیعی با تأکید بر اینکه جمع‌آوری متکدیان بر عهده شهرداری بوده ولی بعد از جمع‌آوری سایر سازمان‌ها مرتبط باید به وظایف خود عمل کنند، تصریح کرد: در حال حاضر شهر قم در زمینه رسیدگی به معضلات اجتماعی در وضعیت مناسبی قرار دارد.

وی ادامه داد: در سال ۱۴۰۰ تعداد ۳هزار و ۱۰۰ متکدی از سطح شهر جمع‌آوری شد که از این تعداد ۱۹۸۶ نفر مرد و ۶۶۱ نفر زن و ۳۹۱ کودک بودند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/7i7y

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا