مدیریت شهری

پیمانکاران برای هدررفت آب دربوستان ها جریمه می شوند

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم:

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: در موضوع هدف رفت آب در بوستان‌ها و فضای سبز، دستورالعملی به پیمانکاران ابلاغ و جریمه‌های سنگینی برای آنان در این خصوص در نظر گرفته‌شده است.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم ،پیام جوادیان با اشاره به اینکه کشورمان به‌ویژه شهر قم امسال با بحران کم‌آبی مواجه است، اظهار کرد: گذر از این وضعیت بحرانی نیازمند اتخاذ تدابیری برای مصرف بهینه منابع محدود آبی است و در سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با حساسیت روی این موضوع در حال کار هستیم.

وی برگزاری جلساتی برای مصرف بهینه منابع انرژی در این سازمان را موردتوجه قرارداد و گفت: در حوزه آب موضوع نقص سیستم‌های آب‌رسانی مطرح که باعث هدر رفت می‌شد که برای حل این موضوع دستورالعملی به پیمانکاران بوستان‌ها و فضای سبز ابلاغ شد که طی آن در صورت سهل‌انگاری و هدر رفت آب، جریمه‌های سنگینی برای آنان اعمال خواهد شد.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم ادامه داد: با اجرایی شدن این ابلاغیه از سوی پیمانکاران، شاهد کاهش ۷۵ درصدی گزارشات هدر رفت آب در بوستان‌ها هستیم که نکته مثبتی در بهینه‌سازی مصرف آب است.

جوادیان از حذف و کاهش عرصه‌های چمن‌کاری و انتقال ساعت آبیاری بوستان‌ها و فضای سبز به نیمه‌شب خبر داد و اضافه کرد: تأمین آب برای آبیاری فضای سبز بعضی از معابر ازجمله بلوار سردار حاج قاسم سلیمانی به‌عنوان کریدور شمال به جنوب شهر قم جز اولویت‌های سازمان بوده که برای آن برنامه‌ریزی خوبی صورت گرفته است.

وی از افزایش سرعت احداث تصفیه‌خانه با هدف استفاده از پساب‌ها برای آبیاری خبر داد و بیان کرد: در حال حاضر حدود ۴۵ لیتر در ثانیه در طول شبانه‌روز پساب تصفیه ثانویه می‌شود و در اختیار عرصه‌های جنگلی قرار می‌گیرد.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با تأکید بر اینکه بهینه‌سازی مصرف آب و برق موضوعی بوده که با جدیت در سازمان دنبال می‌شود تا بتوانیم به سهم خودمان در کاهش مصرف نقشی را ایفا کنیم خاطرنشان کرد: از شهروندان می‌خواهیم هدرروی و آب افتادگی‌ها را از طریق ١٣٧ اطلاع‌رسانی کنند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/aj1z

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا