مدیریت شهریویژه

پرداخت نشدن سهم ۲۰ درصدی شهرداری از الحاق اراضی شهری

شهردار قم مطرح کرد:

شهردار قم با اشاره به برخی از حقوق تضعیف‌شده ادواری شهرداری، گفت: سهم 20 درصدی شهرداری از افزوده شدن اراضی جدید به حریم شهری تاکنون پرداخت‌نشده و به نحوی دولت حق مردم را در توسعه و عمران شهری نداده است.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد در گفت‌وگویی، بابیان اینکه تشکیلات کنونی شهرداری‌ها معیوب است، ادامه داد: تا زمانی که مدیریت یکپارچه شهری در کشور شکل نگیرد همچنان شاهد ناهماهنگی و اتلاف هزینه‌های عمومی در طرح‌های عمرانی و حتی فرهنگی خواهیم بود.

وی با اشاره به برخی از حقوق تضعیف‌شده ادواری شهرداری، عنوان کرد: سهم ۲۰ درصدی شهرداری از افزوده شدن اراضی جدید به حریم شهری تاکنون پرداخت‌نشده و به نحوی دولت حق مردم را در توسعه و عمران شهری نادیده گرفته است.

شهردار قم خاطرنشان کرد: از سال ۹۰ هنوز شهرداری قم نتوانسته سهم خود از ۲۵ درصد تجاری‌های پردیسان را دریافت کند؛ آنچه مسلم است درآمدهای محقق نشده به نحوی در اقدامات و برنامه‌ریزی‌های شهری موانعی را ایجاد می‌کند.

وی در پایان تصریح کرد: سهم قانونی شهرداری در بسیاری از محل‌های قانونی وابسته به دولت طی سال‌های اخیر تأمین نشده و این در حالی است که هزینه‌های عمرانی و خرید مصالح و تجهیزات چندین برابر شده است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/a8b1

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا