مدیریت شهری

۵۰ درصد منطقه ۶ قم بافت فرسوده است

مدیر منطقه شش شهرداری قم :

مدیر منطقه شش شهرداری قم با اشاره به اینکه 50 درصد از مساحت این منطقه بافت فرسوده و 25 درصد دیگر سکونتگاه‌های غیررسمی است، گفت: هزینه صدور پروانه در منطقه 6 جزء پایین‌ترین هزینه‌ها در قم و حتی در کشور است.

به گزارش پایگاه خبری ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، احمد ترکمن با اشاره به اینکه بیش از ۵۰ درصد از مساحت منطقه ۶ قم بافت فرسوده است، اظهار داشت: بالغ‌بر ۲۵ درصد از ۵۰ درصد باقی‌مانده نیز می‌توان گفت سکونتگاه‌های غیررسمی بوده که زیرساخت‌های لازم را ندارد و ساخت‌وسازها به‌صورت قانونی و بر اساس اصول شهرسازی در آن انجام‌نشده است.

وی ادامه داد: می‌توان گفت حدود ۲۵ درصد ساخت‌وسازها در منطقه ۶ بر اساس اصول شهرسازی است و مابقی غیراصولی احداث‌شده و یا فرسوده و در کوچه‌های قدیمی است.

مدیر منطقه شش شهرداری قم با اشاره به اینکه برای احیای بافت فرسوده دو طرح را در دست اجرا داریم، گفت: نخستین طرح اعطای تسهیلات توسط دولت است و شهرداری نیز تخفیف ۵۰ درصدی در صدور پروانه ساخت برای این مناطق ارائه می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: هزینه صدور پروانه در منطقه ۶ جزء پایین‌ترین هزینه‌ها در قم و حتی در کشور است و ما با ۸۰۰ هزار تا یک‌میلیون تومان پروانه صادر می‌کنیم که برای بافت فرسوده این مبلغ نصف می‌شود.

ترکمن با تأکید بر اینکه شهرداری همکاری لازم با شهروندان برای احیای بافت فرسوده و همچنین ساخت‌وساز اصولی را انجام می‌دهد خاطرنشان کرد: خروج از این وضعیت نیازمند عزم جدی مسئولان و همکاری شهروندان است؛ مجموعه مدیریت شهری برای ساماندهی این منطقه برنامه‌های خوبی را دارد که امیدواریم با اجرای آن بهبود وضعیت منطقه را شاهد باشیم.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/3ryd

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا