مدیریت شهری

ضرورت تبیین ارزش‌های انقلاب برای نسل جوان

رییس شورای اسلامی استان قم تاکید کرد:

رییس شورای اسلامی استان قم حوادث اخیر کشور و اغتشاشگری عده‌ای از افراد را موردتوجه قرار داد و گفت: جهاد تبیین و روشنگری برای نسل جوان به همراه مدیریت فضای مجازی باید در دستور کار مسئولان باشد.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم،ماشاالله سعادتمند در پنجاه و پنجمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم در سالن جلسات شهید باکری طی سخنانی با اشاره به هفته دفاع مقدس، اظهار داشت:جنگ هشت‌ساله تحمیلی به‌رغم اینکه یک جنگ نابرابر بود ولی درنهایت با ایستادگی ملت با پیروزی انقلاب اسلامی به پایان رسید.

رییس شورای اسلامی استان قم بابیان اینکه ما جنگ هشت‌ساله را دفاع مقدس می‌دانیم، ادامه داد: یکی از جلوه‌های مقدس بودن این جنگ این است که جنگ را دیگران آغاز کردند و ایران از ارزش‌های دینی و ملی خود در این نبرد نابرابر دفاع کرد.

سعادتمند اهداف رژم بعث از جنگ هشت‌ساله را موردتوجه قرار داد و تصریح کرد: لغو قرارداد ۱۹۷۵ الجزایر و پس گرفتن حاکمیت بر اروندرود، تصرف استان خوزستان به‌عنوان منطقه نفت‌خیز و ساقط کردن انقلاب اسلامی سه هدف عمده صدام از جنگ با ایران بود ولی صدام درنهایت آمادگی نظامی به‌نظام تازه تأسیس جمهوری اسلامی حمله کرد و جنگ تمام‌عیاری علیه ایران و به خصوص تصرف خوزستان بر راه انداخت.

وی خاطرنشان کرد: صدام پس از حمله به خوزستان با مقاومت و سد آهنین رزمندگان جان‌برکف ایران روبه‌رو شد و به‌رغم تصرف خرمشهر در روزهای ابتدایی جنگ با فرار لیبرال‌ها از کشور مانند بنی‌صدر، انسجام و وحدت بر ارتش و سپاه و بسیج سایه افکند و درنهایت ورق جنگ به سود جمهوری اسلامی برگشت.

رییس شورای اسلامی استان قم بابیان اینکه در پیروزی و مقاومت ایران در دوران دفاع مقدس افراد و نهادهای مختلفی به ایفای نقش پرداختند، گفت: در جنگ هشت‌ساله هدایت و رهبری امام راحل نقش به‌سزایی داشت و در کنار آن نوجوانان، جوانان و توده مردم نیز حضور پررنگی درصحنه داشتند.

وی یادآور شد: با امضای قطعنامه و آتش‌بس جنگ بین ایران و عراق، صدام به هیچ‌کدام از اهداف خود از شروع جنگ تحمیلی نرسید و خسارت‌های زیادی نیز به زیرساخت‌های آن‌ها وارد شد.

سعادتمند با تاکید بر اینکه حدود ۷۲ درصد از شهدای انقلاب اسلامی در رده سنی ۱۶ تا ۲۵ سال قرار دارند، گفت: تجربه انقلاب نشان داده هر جا که به جوانان اعتماد شده و وحدت و انسجام ملی وجود داشته، ملت و انقلاب به موفقیت رسیده و چالش‌های مختلف را پشت سر گذاشته است.

وی اضافه کرد: امروز و پس از گذشت ۳۴ سال از جنگ تحمیلی هیچ‌کس جرئت شلیک یک گلوله به سمت ایران را ندارد که همه این‌ها به برکت مقاومت دوران جنگ و خون شهدای گران‌قدر دفاع مقدس است.

رییس شورای اسلامی استان قم حوادث اخیر کشور و اغتشاشگری عده‌ای از افراد را موردتوجه قرار داد و بیان داشت: جهاد تبیین و روشنگری برای نسل جوان به همراه مدیریت فضای مجازی باید در دستور کار مسئولان باشد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/k6j1

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا