مدیریت شهری

بهره‌مندی از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان در جمع آوری پسماند خشک

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم خبرداد:

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم گفت: نرم افزار زیپاک که با استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان راه اندازی شده است، به زودی کار خود را در قم آغاز می‌کند.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، سید عبدالله میرابراهیمی  با اشاره به وضعیت کنونی مدیریت پسماند قم، اظهار کرد: در شهر قم پسماندهای عمرانی ساختمانی وضعیت مطلوبی دارد و از مبدأ تولید مدیریت انجام می‌شود؛ تمام تولیدکنندگان ملزم به دریافت مجوزهای لازم هستند و مراحل ذخیره سازی و انتقال به سایت‌های تخلیه تعریف شده است.

وی ادامه داد: پسماندهای خانگی در زنجیره مدیریت پسماند قرار دارند که در این زمینه، آموزش و اطلاع رسانی‌های لازم براساس نوع و جنس مخاطب در حال انجام است .

میرابراهیمی یادآور شد: آموزش به مهدهای کودک، مدارس، صنوف، ادارات، مجتمع‌های مسکونی از جمله مخاطبان سازمان در ارائه مفاهیم آموزشی هستند و نتایج مباحث آموزشی در دراز مدت تأثیرگذار خواهد بود .

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با اشاره به معضل زباله گردها گفت : موضوع زباله گردها که با توجه به وضعیت اقتصادی موجود به عنوان یک چالش مطرح است و در حال حاضر ۱۸۰ گاراژ ضایعاتی در سطح شهر وجود دارد که توسط زباله‌گردها تأمین می‌شود .

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به بهبود شرایط ایستگاه‌های انتقال زباله گفت: ایستگاه‌های انتقال زباله در سال‌های گذشته تجهیز و راه اندازی شده است .

میرابراهیمی با بیان اینکه درصد عمده جمع آوری پسماند خشک از طریقه مراجعه شهروندان به غرفه‌ها صورت میپذیرد، افزود: تجهیزات و زیرساخت‌های تفکیک پسماند از مبدأ در چند سال گذشته رشد داشته و ایستگاه‌های مشارکت شهروندی به ۵۶ باب غرفه رسیده است .

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم عنوان کرد: نرم افزار زیپاک که با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان راه‌اندازی شده است، به زودی به عنوان نرم‌افزار دریافت پسماند خشک از شهروندان کار خود را آغاز می‌کند

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/z7u0

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا