مدیریت شهریویژه

بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی ۱۳ پروژه شهری

با حضور استاندار وشهردار قم صورت گرفت؛

آیین افتتاح، بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی 13 پروژه شهری بااعتباری بالغ‌بر هزار و 300 میلیارد ریال با حضور استاندار و شهردار قم برگزار شد.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، آیین افتتاح، بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی ۱۳ پروژه شهری بااعتباری بالغ‌بر هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال عصر روز یکشنبه با حضور سید محمدتقی شاهچراغی استاندار قم، سید مرتضی سقائیان‌نژاد شهردار قم، برخی از اعضای شورای اسلامی شهر قم و جمعی از مدیران شهری و در زمینه‌های فرهنگی، ورزشی، عمرانی، حمل‌ونقل و فضای سبز برگزار شد.

شهردار قم مطرح کرد :

اجرای پرقدرت پروژه‌های شهری

شهردار قم نیز دراین مراسم از اجرای پرقدرت پروژه‌های شهری در قم خبر داد و گفت: مجموعه مدیریت شهری با تمام توان اجرای پروژه‌های شهری و به ثمر رساندن آن‌ها را در دستور کار دارد.

سید مرتضی سقائیان‌نژاد افزود: روند افتتاح پروژه‌های شهری قم تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

شهردار قم سیاست اصلی شهرداری قم در سال جاری را بر اساس برنامه دوم عملیاتی شهر قم ۱۴۰۴ پرداختن بیشتر به مباحث نرم‌افزاری دانست و تصریح کرد: مباحث مرتبط با آرام‌سازی محیط شهری به‌خصوص در محدوده هسته مرکز شهر ازجمله برنامه‌های اجرایی است.

دکتر سقائیان‌نژاد مشکلات گسترده و چندین ساله هسته مرکزی شهر را موردتوجه قرار داد و گفت: واگذاری اراضی ۴۸ و ۳۲ هکتاری پردیسان طی سال‌های اخیر متوقف‌شده بود که در قالب مصوبات سفر سال گذشته رئیس‌جمهور و قطعی شدن واگذاری این اراضی، فرصت و بستر برای دنبال کردن پروژه‌های هسته مرکزی شهر ایجادشده است.

وی بابیان اینکه طرح جمع‌آوری ۱۵ کیلومتر ریل متروکه در حال اجراست و در محدوده خیابان رسالت تنها حدود یک کیلومتر از آن باقی‌مانده، گفت: با جمع‌آوری ریل‌های متروکه ۱۰ هکتار به فضای سبز قم افزوده می‌شود و علاوه بر این وضعیت حمل‌ونقلی نیز بهبود می‌یابد.

به گفته شهردار قم، هشت پروژه مهم در هسته مرکزی شهر تعریف‌شده که ساماندهی پارکینگ ضلع شرقی مهم‌ترین آن‌هاست و طی روزهای آینده فراخوان جذب سرمایه‌گذار برای اجرای پروژه برگزار خواهد شد که افزایش هزار و ۶۰۰ سلول پارکینگ خودرو ازجمله اهداف این پروژه است.

وی با اشاره به پروژه ساماندهی قبرستان نو، بیان کرد: برای ساماندهی ۱۳۲ مغازه پیرامونی این قبرستان ۳۵۰ میلیارد تومان در بودجه سال جاری اعتبار دیده‌شده است و بخشی از منابع حاصل از اراضی ۴۸ هکتاری پردیسان برای ساماندهی این بخش از هسته مرکزی شهر هزینه می‌شود.

دکتر سقائیان‌نژاد با اشاره به ۵۴ ساله شدن پروژه عمار یاسر گفت: ۸۰ پلاک این پروژه هنوز تملک نشده است، ۴۰۰ میلیارد تومان برای تملک آن موردنیاز است که ۱۰۰ میلیارد تومان از منابع داخلی شهرداری به این منظور در نظر گرفته‌شده است.

وی تقاطع غیرهمسطح نماز با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی و بااعتباری افزون بر ۱۰۰ میلیارد تومان را ازجمله پروژه‌های در حال اجرای شهرداری قم دانست که تا پایان فصل پاییز در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

شهردار قم ضمن بیان برخی دیگر از پروژه‌های بزرگ در حال اجرای شهرداری قم، ادامه بلوار جمهوری اسلامی و تونل زیرگذر این بلوار در محدوده میدان امام حسین (ع) تا یادگار امام با پیشرفت ۹۴ درصدی و بااعتباری بالغ‌بر ۲۴۰ میلیارد تومان را از پروژه‌هایی عنوان کرد که به‌زودی به مرحله بهره‌برداری می‌رسد.

تکمیل پروژه ادامه تونل غدیر تا خیابان ممتاز، تکمیل ساختمان جدید شورای اسلامی شهر، راه‌اندازی مسیر اتوبوس تندرو در بلوار آیت‌الله بروجردی برای تسریع در دسترسی پردیسان به مرکز شهر، احداث آخرین دسترسی تقاطع مدافعان سلامت به بلوار آیت‌الله بروجردی، احداث شهربازی معارفی، تکمیل خروجی غربی تونل غدیر، احداث مجموعه فرهنگی ورزشی منطقه هشت و هفت، زیرسازی محله ۹ پردیسان، تکمیل بوستان‌های زائر، خضر نبی (ع) و کوثر، راه‌اندازی فاز نخست خط یک مترو و ساماندهی میدان شهید مطهری از دیگر مهم‌ترین پروژه‌هایی است که به گفته شهردار قم در سال ۱۴۰۱ جز اولویت‌های اجرایی مجموعه شهرداری قم در سال جاری هستند.

دکتر سقائیان‌نژاد یادآور شد: به‌زودی در قالب جلساتی با محوریت مدیریت استان و پیگیری‌هایی در سطح ملی وضعیت فرودگاه، مترو و مونوریل بررسی خواهد شد.افتتاح مجموعه فرهنگی ورزشی شهیدان شاطری و بازگشایی پروژه بهسازی ورودی شهر قم از اتوبان امیرکبیر در محور شهید بادیان به بلوار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی از پروژه‌های منطقه سه شهرداری قم بود که در این مراسم به بهره‌برداری رسید.

لازم به ذکر است دراین مراسم بوستان خانواده حضرت مریم(س) در منطقه یک و مجموعه فرهنگی ورزشی شاطریان در منطقه هشت به همراه چندین طرح حوزه حمل‌ونقل و ترافیک نیز در مناطق مختلف شهری در قالب افتتاح پروژه‌های جدید مجموعه مدیریت شهری قم به بهره‌برداری رسید.

عملیات اجرایی پروژه بزرگ هدایت آب‌های سطحی در بلوار آیت‌الله بافقی که اثربخشی ویژه‌ای در کنترل روان‌آب‌ها را در مناطق دو، سه و شش به‌دنبال خواهد داشت و فاز اول بهسازی بلوار شهید خداکرم شامل عملیات زیرسازی، اصلاح و روکش آسفالت در منطقه سه نیز در این مرحله آغاز شد.

پروژه‌های حوزه حمل‌ونقل و ترافیک نظیر بهره‌برداری از پل‌های عابر پیاده، هوشمندسازی تقاطع‌های شهری، احداث پارکینگ خودرو و موتورسیکلت، رونمایی از خودروهای برقی جدید حمل زائران و اجرای عملیات خط‌کشی معابر بارنگ نانو نیز در قالب پروژه‌های جدید مجموعه مدیریت شهری قم در این مرحله به بهره‌برداری رسید.

ورود ۴۴ دستگاه تاکسی نوسازی شده به ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهر قم نیز از دیگر پروژه‌هایی بود که در این مرحله شاهد آن بودیم.در حاشیه این آیین از مادر شهیدان حسین و محمدتقی شاطری از شهدای دوران دفاع مقدس با اهدای لوحی تقدیر به عمل آمد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/a94w

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا