مدیریت شهری

اجرای ۸ پروژه مشترک بین شهرداری و میراث فرهنگی

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قم خبرداد:

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قم از اجرای 8 پروژه مشترک بین شهرداری و اداره کل میراث فرهنگی قم خبر داد و گفت: آرتا، پارک آبی، مجموعه پرشین، مجموعه باهم، مجموعه کهکشان و سه شهربازی از پروژه‌های اجراشده بوده و در حال حاضر نیز سه پروژه بزرگ مشارکتی در مرحله سرمایه‌گذاری داریم.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، علیرضا ارجمندی در گفت‌وگویی ارتباط و همکاری بین اداره کل میراث فرهنگی و شهرداری را امری لازم و ضروری خواند و اظهار داشت: در تمام دنیا تصدی امور گردشگری با شهرداری بوده و با توجه به امکانات مالی که این نهاد داشته می‌تواند خدمات زیادی را به گردشگران داده و در این حوزه فعال باشد.

وی حوزه اختیارات و فعالیت میراث فرهنگی را تشریح کرد و افزود: اداره کل میراث فرهنگی در سه حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فعالیت داشته که در هر سه حوزه می‌تواند تعاملات خوبی با شهرداری داشته باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قم ادامه داد: در حوزه میراث فرهنگی رویکردهای خوبی در استان ایجادشده و در سنوات اخیر با حضور دکتر سقائیان نژاد تعاملات خوبی در حوزه میراثی بوده و پروژه‌های خوبی در این حوزه انجام‌شده است.

وی مهم‌ترین تعامل میراث فرهنگی و شهرداری را در حال حاضر اجرای بازار کهنه دانست و ابراز کرد: کف سازی بازار کهنه توسط شهرداری انجام‌شده و میراث فرهنگی‌ترمیم سقف را انجام می‌دهد و به دنبال جدار سازی این بازار بوده تا به مکانی گردشگری تبدیل شود.

ارجمندی، سپس تعاملات شهرداری با میراث فرهنگی در حوزه گردشگری را موردتوجه قرارداد و ابراز کرد: در حوزه گردشگری نیز پروژه‌های خوبی تعریف‌شده و با توجه به پتانسیل شهر قم برای زیارت، باید به مکمل‌های گردشگری توجه کنیم.

وی افزایش زمان ماندگاری زائران و مسافران را برای رونق اقتصادی شهر لازم دانست و خاطرنشان کرد: مکمل‌های گردشگری می‌تواند تفریحی، پذیرایی، برگزاری جشنواره، مسائل موردتوجه جهان و زیارتی باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قم از اجرای ۸ پروژه مشترک بین شهرداری و میراث فرهنگی در حوزه گردشگری خبر داد و گفت: آرتا، پارک آبی، مجموعه پرشین، مجموعه باهم و سه شهربازی از پروژه‌های اجراشده بوده و در حال حاضر نیز سه پروژه بزرگ مشارکتی در مرحله سرمایه‌گذاری داریم.

وی در خصوص به افتتاح پروژه سرمایه‌گذاری کهکشان غدیر توضیحاتی را ارائه داد و اظهار داشت: پروژه کهکشان غدیر و هتل طوبی دو پروژه بسیار خوب بوده که به‌زودی افتتاح می‌شود و هتل طوبی نخستین هتل پنج ستاره شهر قم خواهد بود.

ارجمندی ادامه داد: در حوزه سرمایه گداری گردشگری از شهرداری تقاضا داریم کمی به مشوق‌ها توجه کند، زیرا ما سرمایه‌گذاران زیادی داریم و از شهرداری انتظار دارند همکاری داشته و قراردادها را سهل‌تر کند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/ioif

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا