مدیریت شهری

اجرای فاز سوم شهرک صنوف در آینده نزدیک

اجرای پروژه‌های عمرانی شهرک صنوف قم با هدف توسعه این شهرک تخصصی

موتور محرک شهرک صنوف با رفع برخی از مشکلات و انجام اقدامات عمرانی متعدد روشن‌شده که می‌تواند نقشی ارزنده‌ای در بهبود سطح کیفی زندگی شهری و همچنین توسعه این شهرک بزرگ داشته باشد.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم،از اواخر سال ۱۳۹۴ و طبق مصوبه شورای اسلامی شهر قم، ساختار تشکیلاتی شهرک صنوف در قالب زیرمجموعه به سازمان میادین شهرداری الحاق و در این راستا این سازمان تمام توان خود را برای توسعه و به ثبات رساندن این شهرک بزرگ بکار گرفته است.

با هدف آماده‌سازی، انتقال و ساماندهی سایر صنوف وابسته به صنعت ساختمان، عملیات اجرای فاز سوم شهرک صنوف به مساحت ۱۰ هکتار با در نظر گرفتن ۱۰ خیابان اصلی به مساحت ۳۰ هزار مترمربع، ۱۴ هزار مترمربع فضای سبز و همچنین ۱۴۰ واحد کارگاهی به مساحت ۵۴ هزار مترمربع؛ در دستور کار قرار گرفته است.

سازمان میادین شهرداری قم نسبت به اجرای ۲ پروژه بسیار مهم شامل عملیات زیرسازی و آسفالت شوارع و معابر سایت آهن‌فروشان و آهنگران به مساحت ۲۶هزار مترمربع با صرف اعتباری بالغ‌بر ۷۲ میلیارد ریال و همچنین اجرای پروژه نیرورسانی (شبکه فشارقوی) به این شهرک بزرگ از پُست ۶۳ کیلوولت فرهنگیان قم با صرف اعتباری بالغ‌بر ۱۰۰ میلیارد ریال از ابتدای سال تاکنون اقدام نموده است.

گفتنی است شهرک صنوف به‌عنوان یک شهرک تخصصی صنعت ساختمان در زمینی به مساحت ۱۳۶ هکتار و در حوالی کیلومتر ۵ جاده قدیم قم – تهران قرار گرفته است. تعداد کل قطعات شهرک صنوف ۱۶۰۴ قطعه بوده که به اصناف آهنگران، آهن‌فروشان و تعدادی با کاربری خدماتی واگذار گردیده است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/60zc

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا