مدیریت شهری

اجرای آبیاری تحت‌فشار دراراضی بوستان بزرگ معصومیه

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم  خبرداد:

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از اجرای شبکه آبیاری تحت‌فشار در 450 هکتار از اراضی بوستان معصومیه و فضای سبز جاده اراک خبر داد.

به گزارش واحد خبر سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم ،پیام جوادیان با اشاره به تکمیل اجرای عملیات آبیاری تحت‌فشار بوستان معصومیه در محدوده شهرداری منطقه دو قم اظهار کرد: یکی از رویکردها و اهداف سازمان پارک‌ها و فضای سبز در سال‌های اخیر بهینه‌سازی مصرف آب و حداکثر بهره‌وری از منابع آب موجود بود که در این راستا اقدامات مختلفی ازجمله تهیه طرح جامع شبکه آب، تهیه طرح استفاده از پساب در فضای سبز جنگلی، توسعه شبکه آب خام و… انجام‌شده است.

وی با تأکید بر اینکه طی سال‌های قبل یکی از عرصه‌هایی که به روش آبیاری سنتی آبیاری می‌شده و می‌توانست با مدیریت و تغییر روش آبیاری بهره‌وری خوبی داشته باشد و راندمان افزایش یابد، عرصه درختکاری جاده اراک و بوستان معصومیه بوده است افزود: سالیان قبل تلاش شده بود که این کار انجام شود اما به دلایل مختلف به تأخیر افتاده بود که از حدود ۴ سال قبل به‌صورت مستمر مبالغی برای پروژه پیش‌بینی‌شده بود و به مرور اجرای عملیات عرصه در دستور کار قرار گرفت.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم تصریح کرد: در ماه‌های گذشته بیش از ۴۵۰ هکتار از عرصه فضای سبز جنگلی جاده اراک و بوستان معصومیه که با شبکه آب خام آبیاری می‌شود، زیر پوشش شبکه آبیاری تحت‌فشار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه این پروژه بیش از ۹۰ درصد پیشرفت دارد گفت: بیش از ۶۵ میلیارد ریال در این پروژه هزینه شده است و تلاش بر این است که بهره‌وری قابل قبولی در استفاده از منابع آب داشته باشیم.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/04o5

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا