مدیریت شهری

آمادگی مدیریت شهری برای نام‌گذاری تمامی کوچه‌ها به نام شهدا

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر قم خبرداد:

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر قم گفت: در سال‌های گذشته 2 هزار کوچه به نام شهدا نام‌گذاری شده و شهرداری آمادگی دارد نام دیگر کوچه‌ها  را نیز به نام شهدا مزین کند.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، سید مجتبی سبحانی ثابت اجرای دومین طرح کوچه‌های آسمانی در شهر قم را موردتوجه قرار داد و اظهار داشت: دشمنان و معاندین در سال‌های گذشته تلاش داشتند تا نام شهدا را از کوچه‌ها و معابر حذف کنند، اما مدیریت شهری در قم با اقدامات مؤثر چنین اجازه‌ای را آن‌ها نداد.

وی اجرای طرح کوچه‌های آسمانی را مبارزه با طرح و توطئه دشمنان دانست و افزود: شورای شهر قم با تصویب طرح کوچه‌های آسمانی و با کمک سازمان زیباسازی شهرداری قم این طرح را از سال گذشته و با نصب ۱۵۰ تابلو مزین با نام شهدا آغاز کرد.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: رونمایی از ۱۵۰ تابلو با حضور مقامات کشوری و ملی انجام شد و این تابلوها داری QR  کد بوده و اطلاعات شهید و عکس‌ها و وصیت‌نامه شهدا را داشته و کوچه‌ها به نمایشگاهی از شهدا تبدیل می‌شود.

وی سفارش مقام معظم رهبری در استفاده از نمادهای بصری را یادآور شد و تصریح کرد: باید شهدا را در همه‌جا حاضر ببینیم و بدانیم شهدا ناظر اعمال ما هستند و ما همه مدیون خون شهدا بوده و باید این به جامعه القا شود.

سبحانی ثابت از نصب تابلوهای مزین به نام شهدا در ایام سال خبر داد و خاطرنشان کرد: تابلوها با حضور ائمه جماعت، پایگاه‌های بسیج و خانواده شهدا نصب‌شده و به خانواده شهدا یک سند هویتی از شهید تقدیم می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در این سند هویتی علاوه بر قید شدن شماره مصوب، نام شهید، عکس شهید و عکس تابلو نیز ثبت‌شده و به خانواده شهدا تقدیم خواهد شد تا یادگاری از شهدا در بین مردم باقی بماند.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر قم تعداد کوچه‌های نام‌گذاری شده به نام شهدا را در حدود ۲ هزار کوچه عنوان و تأکید کرد: از بین این‌همه شهید استان تنها ۲ هزار کوچه به نام شهدا نام‌گذاری شده و شهرداری آمادگی دارد نام دیگر کوچه‌ها را نیز به نام شهدا مزین کند.

وی با درخواست از شهروندان و خانواده شهدا ابراز کرد: خانواده شهدا، هم‌رزمان شهدا و سایر افراد درصورتی‌که می‌دانند کوچه‌ای به نام شهید نیست، به ما پیشنهاد بدهند و ما تمام پیگیری‌های آن را تا نصب تابلو انجام می‌دهیم.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/elp9

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا