اجتماعی

۳۰ هزار نوآموزقمی سنجش سلامت می‌شوند

مدیرکل آموزش‌وپرورش استثنایی استان قم:

مدیرکل آموزش‌وپرورش استثنایی استان قم گفت: با توجه به آمار سال گذشته طرح سنجش پیش‌بینی می‌شود امسال دست کم ۳۰ هزار نوآموز بدو ورود به دبستان و پیش‌دبستانی در این استان سنجش سلامت شوند.

به گزارش ندای قم به نقل از ایرنا ،مهدی آقاکوچکی در گفت‌وگویی اطهارداشت :طرح سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان که از چهارم تیرماه جاری آغاز شده در ۱۷ پایگاه اولیه در حال انجام است.

وی با بیان این‌که ۱۵ پایگاه داخل شهر قم و ۲ پایگاه در شهرستان‌ها و مناطق فعالیت دارند، اضافه کرد: خانواده‌ها برای ثبت‌نام باید به مراکز پیش‌دبستانی و مدارس مراجعه کنند و پس از اخذ برگه نوبت سنجش، با به همراه داشتن مدارک هویتی به مراکز سنجش مراجعه کنند.

وی با اشاره به این‌که سال گذشته ۳۲ هزار نوآموز در استان قم مورد سنجش قرار گرفتند، ادامه داد: این تعداد نسبت به سال ۹۹، سه هزار نفر افزایش داشت.

آقاکوچکی با تاکید بر این‌که نوآموزانی که در بدو ورود به پیش‌دبستانی سنجش شده‌اند، نیاز به سنجش مجدد دارند، بیان کرد: در این طرح شرایط جسمی کودکان از جمله پوست، مو، قد، وزن، بینایی، شنوایی و آمادگی تحصیلی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به این‌که تشخیص زودهنگام اختلالات در کودکان به والدین فرصت بیشتری برای رفع مشکل و مداخله بهنگام می‌دهد، افزود: اگر کودکی مشکوک به یکی از اختلالات شنوایی، بینایی، رفتاری و یا حرکتی باشد برای بررسی بیشتر به پایگاه تخصصی ارجاع داده می‌شود.

وی با بیان این‌که برای بینایی پنج پایگاه و برای شنوایی و آمادگی تحصیلی نیز یک پایگاه تخصصی در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: پایگاه‌های سنجش در نوبت صبح از ۸ تا ۱۳ و در نوبت بعدازظهر از ۱۴ تا ۱۹ فعال هستند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/whut

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا