اجتماعی

نیاز به ارجاع تمامی پرونده‌ها به دستگاه قضا نیست

رئیس کل دادگستری استان قم  :

رئیس کل دادگستری استان قم  با بیان اینکه نیاز به ارجاع تمامی پرونده‌ها به دستگاه قضا نیست گفت: به منظور قضازدایی در ۲ ماهه نخست سال جاری یک هزار و ۶۶۱ پرونده حوادث غیرعمد رانندگی بدون ورود به محاکم قضایی به شرکت‌های بیمه‌ای ارجاع داده شد.

به گزارش پایگاه خبری ندای قم به  نقل  از روابط عمومی دادگستری قم، حجت‌الاسلام علی مظفری با اشاره به دستور رئیس دستگاه قضا مبنی بر قضازدایی و کاهش ورودی پرونده‌ها به محاکم قضایی و حقوقی افزود: دادگستری استان قم در همین راستا در سال گذشته با اجرای طرحی نوین مقرر کرد تا پرونده‌های جرایم غیر عمد حوادث رانندگی به طور مستقیم به سازمان پزشکی قانونی و یا شرکت‌های بیمه‌ای ارجاع شود.

وی با اشاره به این که نیاز به ارجاع تمامی پرونده‌ها به دستگاه قضا نیست افزود: برهمین اساس در ۲ ماهه نخست سال‌ جاری از تشکیل یک هزار و ۶۶۱ فقره پرونده جرایم غیرعمد حوادث رانندگی در محاکم قضایی استان جلوگیری و این پرونده‌ها به صورت مستقیم به شرکت‌های بیمه‌ای ارجاع شد که از این تعداد پرونده ارجاع ۷۰۵ فقره در فروردین و ۹۵۶ فقره نیز در اردیبهشت‌ماه انجام شده است.

رئیس کل دادگستری استان قم با تاکید بر اینکه کاهش ورودی پرونده‌ها به قوه قضاییه، وقت و دقت قضات را افزایش داده و به طور حتم در استحکام آرای قضایی نیز موثر است گفت: دادگستری استان به منظور آگاه سازی و افزایش اطلاعات حقوقی عموم مردم اقدام به برگزاری ۸۳ کارگاه آموزشی در زمینه‌های مختلف کرده است.

وی بیان کرد: از این تعداد به تفکیک ۶۵ کارگاه آموزشی برای زوج‌های متقاضی طلاق، هشت کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به صورت مجازی برای جرایم درجه ۶ تا ۸ مانند رانندگی بدون پروانه رسمی، قرارهای تعلیقی و جرم‌های علیه امنیت اخلاقی و ۱۰ کارگاه آموزشی برای معتادان و خانواده آنها تشکیل شده است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/ibcm

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا