اجتماعیویژه

نرخ سرویس مدارس قم در مقایسه با سایر استان ها منطقی است

رییس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش استان قم:

رییس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش استان قم گفت: نرخ سرویس مدارس در این استان در مقایسه با سایر استان ها منطقی است و گران نیست اما لازم است اولیای دانش آموزان اطلاع از نرخ ها و نظارت بر کم و کیف کار سرویس‌ها داشته باشند.
به گزارش ندای قم ،شهسواری در گفت‌وگویی افزود: نرخ سرویس مدارس در کارگروهی ویژه با عنوان کارگروه ماده ۱۸ با حضور مسوولان شرکت تاکسیرانی، آموزش و پرورش و نهادهای ذیربط، با برگزاری چندین جلسه و صرف وقت چند ماهه بررسی و نهایی شده است.
وی اضافه کرد: نرخ های مصوب در مقایسه با سایر استان ها بسیار منطقی است و تلاش شده رضایت خانواده ها و از سوی دیگر راننده های سرویس مدارس جلب شود.
وی ادامه داد: نرخ سرویس مدارس بر پایه مسافت میانگین سه کیلومتر از منزل به مدرسه و از مدرسه به منزل به ازای هر دانش آموز تعیین شده و به ازای هر یک کیلومتر افزایش مسیر، ۱۰ درصد به نرخ های اعلام شده افزوده خواهد شد.
اولیا بر نرخ و کیفیت سرویس مدرسه فرزندانشان نظارت کنند

به گفته شهسواری، نرخ خودروهای پراید و تیبا با چهار دانش آموز ماهیانه ۳۱۳ هزار تومان، سمند، پژو و خودروهای مشابه با چهار دانش آموز ۳۳۹ هزار و خودروی ون و خودروهای مشابه ۲۰۸ هزار تومان تعیین شده است.
وی خاطرنشان کرد: خودروها نباید بیشتر از حد مجاز دانش آموز سوار کنند و خودروهایی مانند ون نیز باید به میزان ظرفیتی که در کارت شناسایی خودرو مندرج است، اقدام به مسافرگیری نمایند.
وی افزود: نرخ سرویس مدارس در قالب بنری در تمامی مدارس حتی مدارس فاقد سرویس اطلاع رسانی شده است و اولیا باید از نرخ مصوب آگاه باشند.
رییس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش قم تصریح کرد: اگر راننده های سرویس مدارس به قیمت های مصوب شده پایبند و متعهد باشند، اولیای دانش آموزان نیز در مضیقه و تنگنا نخواهند بود.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/omlb

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا