اجتماعی

مرکز صیانت از خانواده در قم تشکیل می‌شود 

مدیر کل امور اجتماعی استانداری قم:

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قم گفت: مرکز صیانت از خانواده در قم مشتمل بر چهار محور شامل ازدواج صحیح، تحکیم بنیان خانواده، پیشگیری و کنترل و کاهش آسیب‌های نهاد خانواده و حمایت‌های اقتصادی نهاد خانواده تشکیل می‌شود.

به گزارش ندای قم ،حسین غریب روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران، با اشاره به وظایف اداره کل اجتماعی و فرهنگی استانداری بیان داشت: این مجموعه فعالیت‌ها مربوط به مسائل اجتماعی استان اعم از آسیب‌های اجتماعی را عهده دار است و پیرامون همین عنوان با حدود ۴۰ دستگاهی که به نوعی در موضوع های اجتماعی و فرهنگی دخیل بوده، در سطح قم ارتباط کاری دارد.

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قم افزود: به لحاظ اینکه مردم در زندگی اجتماعی لاجرم در کنار هم زندگی می‌کنند، موضوع هایی در جامعه اتفاق می‌افتد که بعضا باید توسط نهادهای حاکمیتی ارزیابی شده و نیز خدماتی به این مجموعه رسانده شود.

به گفته وی اداره کل اجتماعی نیز به عنوان یک عضو از نهاد حاکمیتی، وظیفه هماهنگی، نظارت و پیگیری مسائل اجتماعی را در سطح استان عهده دار است و با دستگاه‌های دخیل در مسائل اجتماعی به صورت مستقیم و غیر مستقیم ارتباط مستمری دارد.

غریب در خصوص وظایف اداره کل اجتماعی با اشاره به اینکه رویکرد دفتر اجتماعی در راستای حل مسائل و مشکلات با چندین موضوع گره خورده است، افزود: مسائل مربوط به جمعیت و فرزندآوری در رأس فعالیت‌های این اداره کل قرار دارد و سپس مباحث مربوط به انتخاب صحیح همسر، همسان گزینی و مشکلاتی که در گذشته در انتخاب همسر بوده است که عمده زندگی‌ها را به طلاق کمتر از پنج سال زندگی منجر کرده، مورد اهمیت است.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قم اضافه کرد: همه افرادی که در آستانه ازدواج بوده به عنوان جامعه هدف این مرکز شناسایی می‌شوند و خدمات مشاوره‌ای در زمینه ازدواج صحیح و همسرگزینی و مشاوره‌های تخصصی در بدو ازدواج و دوران نامزدی را از این مرکز دریافت می‌کنند.

وی در مورد تحکیم بنیان خانواده اذعان کرد: تمامی زوجین در پنج سال نخست زندگی مشترک به عنوان جامعه هدف در این مرکز هستند، چراکه عمده طلاق‌هایی که در کشور ثبت می‌شود براساس آمار و بررسی‌های به عمل آمده، مربوط به سال‌های نخست زندگی است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/powo

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا