اجتماعی

مراسم بزرگداشت نخبه برگزیده سال استان قم برگزار می شود

سرپرست بنیاد نخبگان استان قم:

سرپرست بنیاد نخبگان استان قم از برگزاری مراسم بزرگداشت «حجت الاسلام والمسلمین احمد شریفی» نخبه برگزیده سال قم پنجشنبه هفته جاری از سوی این بنیاد در استان خبر داد.
به گزارش ندای قم ، محمد حسین ظریفیان ظهر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نخبگان هر جامعه به عنوان سرمایه‌های انسانی و اجتماعی آن جامعه در راستای پیشرفت کشورها به شمار می‌روند.
سرپرست بنیاد نخبگان استان قم گفت: با تأسیس بنیاد ملی نخبگان در نیمه دهه ۸۰ در کشور موجب شد تا موضوع تکریم نخبگان و سرآمدان علمی کشور مورد توجه بخش‌های مختلف حاکمیتی قرار گیرد که این امر به واسطه تدبیر رهبر معظم انقلاب بوده است.
وی عنوان داشت: برای سال جاری بر اساس معیارهایی که وجود داشته است از میان شخصیت‌های برجسته علمی استان قم، حجت الاسلام والمسلمین احمد شریفی استاد الهیات کاربردی به عنوان نخبه برگزیده سال ۱۴۰۱ استان قم برگزیده شده است.
ظریفیان با اشاره به ویژگی‌های این استاد الهیات بیان داشت: حجت الاسلام والمسلمین احمد شریفی معیارهای نخبگی فراتر از یک استان را دارا می‌باشد و کارنامه پرافتخاری در عرصه علمی دارد.
سرپرست بنیاد نخبگان استان قم ادامه داد: حجت الاسلام شریفی از جمله رشد یافتگان حوزه علمیه و مراکز علمی استان قم است که این امر نشان از ظرفیت بالای مراکز علمی و پژوهشی موجود در قم است.
وی افزود: حجت الاسلام والمسلمین احمد شریفی تاکنون بیش از ۳۰ عنوان کتاب و مقالات متعدد منتشر کرده که از چهره‌های شناخته شده حوزوی و دانشگاهی است.
ظریفیان بیان داشت: مراسم نکوداشت حجت الاسلام والمسلمین احمد شریفی روز پنجشنبه ۱۲ آبان سال جاری در مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) قم برگزار می‌شود و آیت الله رجبی رئیس این مؤسسه و غلامی رئیس مجمع عالی علوم انسانی اسلامی نیز به ایراد سخن می‌پردازند.
سرپرست بنیاد نخبگان استان قم بیان داشت: در این مراسم از سوی بنیاد ملی نخبگان لوح ارج نامه بنیاد به وی ارائه می‌شود و مستندی از فعالیت‌های این نخبه برگزیده سال استان قم به نمایش گذاشته می‌شود.
وی افزود: در حاشیه برگزاری این مراسم نمایشگاهی از آثار علمی حجت الاسلام والمسلمین احمد شریفی در معرض دید علاقمندان قرار می‌گیرد.
ظریفیان با اشاره به نحوه چگونگی انتخاب نخبه سال بیان داشت: برای این منظور آئین نامه‌ای تعریف شده است که بنیاد ملی نخبگان در هر استان نسبت به انتخاب نخبه سال و برپایی مراسم نکوداشت اقدام می‌کند که البته در سال‌های گذشته شخصیت‌هایی در حوزه‌های پزشکی و اقتصاد در استان قم انتخاب شده بودند.
وی گفت: هم اکنون تعداد ۴۲۶ نفر از استعدادهای برتر و سرآمدانی که در سه سال اخیر پرونده آنان در جریان بوده عضو بنیاد ملی نخبگان استان قم هستند که حوزه نخبگی آنان بیشتر در عرصه‌های علمی هستند.
سرپرست بنیاد نخبگان استان قم تصریح کرد: نخبگان حوزه علوم انسانی بیشتر در قم هستند و قم در این حوزه مزیت نسبی دارد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/4fds

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا