اجتماعی

فقط 18 درصد جمعیت استان قم ماسک می زنند

رییس مرکز بهداشت  استان قم:

رییس مرکز بهداشت استان قم گفت: میزان استفاده از ماسک در قم به مراتب پایین‌تر از میزان قابل قبول است و در هفته‌های گذشته ۱۸ درصد جمعیت استان از ماسک استفاده کردند.

به گزارش ندای قم ،سیامک محبی افزود: ماسک یکی از راهکارهای آسان، ارزان و بدون عوارض خاص است که می‌تواند مانع شیوع ویروس کرونا شود.

وی اضافه کرد: در حال حاضر که وضعیت قم به رنگ نارنجی کرونا درآمده است، به همه شهروندان توصیه می‌کنیم برای پیشگیری از ابتلا به‌ویژه در محیط‌های سربسته و مکان‌هایی که تهویه مناسب ندارد، از ماسک استفاده کنند.

وی با بیان این‌که هیچ کمبودی در عرضه ماسک وجود ندارد، ادامه داد: استفاده از ماسک به‌ویژه در افرادی که بیماری زمینه‌ای دارند مورد تاکید است تا موج جدید ویروس کرونا را با کمترین آسیب پشت سربگذاریم.

محبی بیان کرد: در روزهای آینده مناسبت‌های مختلفی از جمله بازگشت حجاج و ماه محرم را در پیش رو داریم و اجتماعات و مناسبت‌های بسیاری برگزار می‌شود؛ از شهروندان درخواست داریم در رفت‌وآمدها از ماسک استفاده کنند و تهویه فضایی که قرار دارند را بررسی کنند.

استان قم از هفدهم تیرماه در فهرست مناطق زرد و به نسبت پرخطر کرونایی کشور قرار گرفته بود که از ۳۱ تیرماه به رنگ نارنجی کرونایی درآمد.

 

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/smkd

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا