اجتماعی

عملکرد پارک علم و فناوری قم جهادی و نویدبخش بوده است

مدیرکل بازرسی استان قم:

مدیرکل بازرسی استان قم با اشاره به تغییرات مثبت این پارک، گفت: از سال گذشته تحرک پارک علم و فناوری استان در پیگیری‌های اجرایی افزایش محسوس و قابل توجهی داشته است.

به گزارش ندای قم، حجت‌الاسلام والمسلمین طالبی در دیدار با رییس پارک علم و فناوری استان قم، مجموعه عملکرد مدیران دولت سیزدهم در استان قم را مثبت ارزیابی کرد و گفت: ضمن ارج نهادن به تمامی تلاش‌های پیشین اما به زعم من در یکسال گذشته عملکرد پارک علم و فناوری استان قم در حوزه‌های مختلف به ویژه پیگیری امور اجرایی، جهادی‌ و محسوس بوده است.

طالبی افزود: به حمدالله در سال رشد تولید و مهار تورم عموم دستگاه‌های دولتی استان در مدار تحقق شعار سال حرکت کرده‌اند و این مهم به ویژه در حوزه حمایت از افزایش تولیدات شرکت‌های دانش‌بنیان به خوبی مشاهده می‌شود.

مدیرکل بازرسی استان قم با تاکید بر همراهی همه‌جانبه این اداره‌کل با افزایش چتر حمایت‌های پارک علم و فناوری از شرکت‌های دانش‌بنیان استان به ویژه در امور عمرانی مربوط به اراضی تصریح کرد: این روند رو به رشد کمی و کیفی در حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان استان که حاصل مدیریت جهادی در پارک علم و فناوری است، آینده خوب و روشنی را برای استان قم ترسیم می‌کند.

ارتقاء استان قم در تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان

در این جلسه همچنین، دکتر رهسپار فرد رییس پارک علم و فناوری استان در گزارش مختصری از افزایش و دستاوردهای شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان استان، اظهار کرد: طبق آخرین اطلاعات منتشر شده در پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، از سال ۱۴۰۱ تاکنون ۴۸ شرکت جدید به فهرست شرکت‌های دارای مجوز دانش‌بنیان در استان قم افزوده شده است تا جایگاه این استان در سطح ملی با ۱۵۵ شرکت دانش‌بنیان به رتبه هفتم ارتقاء پیدا کند.

وی افزود: در همین بازه زمانی، تعداد هسته‌ها و واحدهای فناور پارک علم و فناوری نیز با ۴۰ درصد افزایش از ۱۰۵ به ۱۷۶ هسته و واحد فناور رسیده است.

رهسپار فرد همچنین به عزم جدی این پارک مبنی بر تسریع در آغاز عملیات عمرانی اراضی پارک علم و فناوری اشاره و تصریح کرد: انجام این ماموریت مهم که موجب دلگرمی شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان و به نوعی آبروی زیست‌بوم فناوری و نوآوری استان است بیش از هرچیز مستلزم همدلی و همراهی نهادهای حاکمیتی و نظارتی به ویژه استانداری و اداره‌کل بازرسی است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/pr72

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا