اجتماعی

سارقان حساب های بانکی شهروندان قمی دستگیر شدند

رئیس پلیس فتا قم خبرداد :

رئیس پلیس فتا استان قم گفت: ۲ سارق حساب های بانکی شهروندان قمی که از طریق اسکیمر، ۳۵ میلیارد ریال سرقت کرده بودند دستگیر شدند.

به گزارش ندای قم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ علی موالی در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی شکایت های متعدد افرادی مبنی بر اینکه شخص یا اشخاصی کارت بانکی آن ها را کپی کرده و با انجام تراکنش خرید از دستگاه کارت خوان از حساب آن ها برداشت شده است، شناسایی متهم یا متهمان در دستور کار مأموران پلیس فتا استان قم قرار گرفت.

وی افزود: در ادامه با تشکیل جلسات متعدد و بررسی فنی پرونده ها، در نهایت ۲ متهم شناسایی شدند و مشخص شد افراد موصوف در شهر تهران اقدام به پولشویی و انتقال احتمالی وجوه به خارج از کشور می کردند.

موالی گفت: مأموران پلیس فتا استان قم سپس ضمن هماهنگی قضایی، با حضور در تهران و در عملیاتی مشترک با مأموران پلیس فتا استان تهران بزرگ متهمان را در فرصتی مناسب و طی عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کردند.

وی ادامه داد: یکی از متهمان دارای سوابق متعدد در حوزه اسکیمر و از محکومان تحت تعقیب بوده است که در گذشته به کشور ترکیه گریخته و مجدداً به صورت غیر قانونی وارد کشور شده است و در حیطه جرایم خشن نیز دارای یک مورد سابقه سرقت مسلحانه است و از وی حین دستگیری یک کیف دستی حاوی مقادیر زیادی وجه نقد، دلار، تعداد زیادی پوکه سیم کارت و تعدادی کارت بانکی کپی شده به همراه تعدادی گوشی تلفن همراه و یک عدد سیم کارت کشور ترکیه کشف و توقیف شد.

وی با بیان اینکه این پرونده ۳۰ شاکی دارد، وجه برداشت شده از حساب مردم را توسط متهمان ۳۵ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: افراد مذکور طی تحقیقات انجام شده به بزه انتسابی و مشارکت با متهمان دیگر اعتراف کردند و پرونده تشکیل شده در حال رسیدگی است و تحقیقات نیز در این رابطه همچنان ادامه دارد.

رئیس پلیس فتا استان قم از عموم مردم خواست در صورت مواجه شدن با موارد مشکوک و مجرمانه مراتب را از طریق سامانه فوریت‌های سایبری به شماره ۰۹۶۳۸۰ و یا سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی WWW.CYBERPOLICE.IR گزارش کنند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/om5t

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا