اجتماعی

امسال تمرکز میزبانی قم از زایران اربعین در جمکران است

استاندار قم :

استاندار قم با بیان اینکه امسال محور و تمرکز میزبانی استان قم از زایران امام حسین(ع) در مسجد جمکران است، گفت: این مکان مقدس فضای خوبی همچون صحن‌ها، رواق‌ها، پارکینگ و غیره برای ارایه خدمات مناسب به زُوّار دارد.
به گزارش ندای قم به نقل از ایرنا ،سید محمدتقی شاهچراغی عصر چهارشنبه در نخستین جلسه ستاد اربعین استان قم در سال جاری، افزود: هر چند امسال تمرکز جمکران در نظر گرفته شده، اما لازم است که از سایر ظرفیت‌ها مانند مسجدها و حسینیه ها برای اسکان و ارایه خدمات به زایران با در نظر گرفتن شرایط، استفاده کرد.
وی با بیان اینکه امسال برای خدمات رسانی به زایران اربعین حسینی(ع) در سه محور برنامه ریزی انجام می شود، گفت: در کشور عراق، بر حسب روال قبل، متولی آن ستاد بازسازی عتبات عالیات است که مسایل مربوط به خروج موکب ها را پیگیری می کند.
استاندار قم خاطرنشان کرد: بخشی از خدمات‌دهی مربوط به مرز مهران (استان ایلام) می شود.
وی با بیان اینکه محور سوم خدمات رسانی در قم است، تاکید کرد: از لحاظ ما، اولویت اول «شهر قم» است، چون ما میزبان زایران حضرت سیدالشهدا(ع) هستیم و هر جا که می شود، باید به زوار خدمت کنیم.
وی با بیان اینکه پیش بینی می شود که نسبت به سال های گذشته جمعیت بیشتری از زایران را در استان قم داشته باشیم، گفت: در قم محور و چگونگی خدمت به زایران، «ستاد مردمی» است؛ چون دستگاه های دولتی مانند مردم نمی توانند خدمت کنند، الزاما این کار باید مردمی باشد و تمرکز دستگاه ها در پشتیبانی نیز از ستاد مردمی است.
شاهچراغی بر لزوم هماهنگی در امور مختلف برای ارایه بهترین خدمات به زایران حضرت اباعبدالحسین(ع) تاکید و خاطرنشان کرد: ضروری است، کارها در این زمینه میدانی و سریع انجام شود.
وی تغذیه، بهداشت، درمان و حمل‌ونقل را از جمله نیازهای زوار برشمرد و بر توجه جدی بر این امور تاکید کرد و اظهار داشت: در حوزه فرهنگی و رسانه نیز با استفاده از تجربه های سال های پیشین از توانمندی های استان بهره ببریم.
وی با تاکید بر اینکه اصل انجام خدمات رسانی به زایران اربعین حسینی(ع) و امور مرتبط به آن «مردمی» است و جایی که نیاز باشد، سازمان ها کمک می کنند؛ تاکید کرد: اصل بر این است که باید موکب ها، کل کار خود را با «مُتِبَرِّعین» (نیکویی‌کننده برای رضای خدا) انجام دهند.
شاهچراغی با بیان اینکه همه موظف هستیم، تمام تلاش خود را برای اربعین و زایران امام حسین(ع) انجام دهیم؛ از کسانی که در این زمینه مانند آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران مشارکت و همکاری دارند، تقدیر و تشکر کرد.
استاندار قم خاطرنشان کرد: موضوع «اربعین»، از موضوع هایی است که در مکتب ما به آن توجه شده است و «زیارت اربعین»، فقط خواندن زیارت اربعین نیست؛ بلکه توجه به ابعاد مختلف اربعین است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/rfgq

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا