حوزه علمیه

مسائل دشمنی آفرین میان مسلمانان نباید مطرح شود

تولیت آستان حضرت معصومه (س) :

تولیت آستان حضرت معصومه (س) با اشاره به این که دشمن می‌خواهد بین شیعه و سنی دعوا به راه اندازد، بنابراین بهترین کار این است که از اهل بیت (ع) سخن بگوییم و مسائلی که باعث دشمنی است مطرح نکنیم.

بهگزارش ندای قم به نقل از ایرنا ،آیت‌الله سیدمحمد سعیدی روز پنجشنبه  در دیدار مداحانی از کشور عراق طی سخنانی با بیان اینکه همه ما در ماموریتی که داریم یکی از وظایف‌مان خنثی‌سازی توطئه دشمنان علیه مکتب اهل بیت (ع) است اظهار داشت: یکی از یاران امام صادق (ع) از ایشان می‌پرسد که ما شیعیان در معاشرت با غیر شیعیان چه وظیفه‌ای داریم و از ایشان راهنمای و ارشاد می‌خواهد.

وی با بیان اینکه پاسخ امام صادق (ع) اختصاص به شیعیان و زمان خاصی و یا صنف و قشر خاصی ندارد، افزود: امام صادق (ع) فرمود برای تعامل با غیر شیعیان به امام و رهبر خود نگاه کنید و هرطور که او با آنان معاشرت کرد شما نیز آن‌طور رفتار کنید و در ادامه امام صادق (ع) قسم خورد که ما از بیماران غیر شیعه عیادت می‌کنیم، جنازه هایشان را تشییع می کنیم، در دادگاهشان حاضر می شویم و به نفع و یا علیه‌شان شهادت می دهیم و در امانتشان خیانت نمی کنیم.

امام جمعه قم با بیان اینکه امام صادق (ع) در روایت‌های متعدد دیگری به رفتار مسالمت آمیز و برادرانه با غیر شیعیان تاکید کرده گفت: فرمایش‌های امامان خط مشی و راهبرد ما در ارتباط با شیعیان و غیرشیعیان است و ما باید بر اساس قول و سیره این بزرگان که به ما رسیده است عمل کنیم.

سعیدی با بیان اینکه مسلمانانی که در دوره ما زندگی می‌کنند پیامبر (ص) را ندیده‌اند، هر چه شنیده اند از آبا و اجداد خود شنیده‌اند و خبری از واقعه غدیرخم ندارند گفت: دشمن می‌خواهد از بی‌خبری آنها به مساله ولایت استفاده کند و بین شیعه و سنی دعوا به راه اندازد، بنابراین بهترین کار این است که از اهل بیت (ع) سخن بگوییم و مردم را به سوی آنان هدایت کنیم بدون اینکه چیزی که باعث دشمنی است مطرح کنیم.

عضو خبرگان رهبری با بیان اینکه خداوند در قرآن کریم فرمود شما به مقدسات کفار دشنام ندهید زیرا آنها نیز به خاطر تعصبی که دارند به مقدسات شما جسارت خواهند کرد افزود: هدف اصلی ما این است که زمینه ساز حکومت مهدی (عج) باشیم و برای این کار باید بتوانیم دل‌های مردم را به سمت اهل بیت (ع) جذب کنیم./

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/qpb7

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا