حوزه علمیه

دستاوردهای نظام در حوزه پزشکی به خوبی منعکس شود

آیت الله سبحانی در دیدار وزیر بهداشت:

آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید گفت: دستاوردهای بسیاری در سالیان اخیر به برکت نظام اسلامی در حوزه‌های مختلف پزشکی و درمان بیماران به‌دست‌آمده که باید به‌خوبی منعکس شود.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، این مرجع تقلید روز پنجشنبه در دیدار وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: بیان دستاوردهای نظام در حوزه سلامت و انعکاس آن به افکار عمومی از مصادیق بارز امید افزایی است.

آیت الله سبحانی در ادامه سخنان خود گفت: کاهش نرخ جوانی جمعیت و تحقق آن در نظام اسلامی از اهداف استکبار جهانی است؛ جامعه نیاز به نیروی جوان و کارآمد دارد و مسئولان در این خصوص برنامه‌ریزی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه دشمن از ابتدای انقلاب به دنبال کاهش نیروی مولد و میزان تولیدات واحدهای صنعتی و کاهش امید در جامعه بود، افزود: باید در راستای تحقق سه موضوع مهم جوانی جمعیت، افزایش تولید واحدهای صنعتی و امیدآفرینی در جامعه تلاش کرد.

آیت‌الله سبحانی با اشاره به تبلیغ نادرست کنترل جمعیت در دهه‌های گذشته و اجباری کردن غربالگری جنین گفت: این دو موضوع تا حدی زیادی در کاهش میزان موالید در سالیان گذشته نقش داشته است.

این مرجع تقلید در پایان با تقدیر از اقدام دولت در حذف اجباری بودن غربالگری جمعیت گفت: این موضوع علاوه بر سقط فرزندان سالم بسیاری از خانواده‌ها، هزینه‌های گزافی نیز روی دست مردم می‌گذاشت.

بهرام عین‌اللهی نیز در ابتدای این دیدار گزارشی از اقدام‌های این وزارت‌خانه در حوزه بهداشت و درمان ارائه کرد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صبح امروز به قم سفر کرد، عین‌اللهی قرار است در این سفر  با برخی مراجع عظام و علما دیدار و گفت‌وگو کند. ارائه گزارش اقدام‌های صورت گرفته و برنامه‌ها در دولت سیزدهم در حوزه بهداشت و درمان از جمله اهداف سفر وزیر بهداشت به شهر مقدس قم است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/n3iu

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا