اجتماعیسیاسی

نظام مسائل اجتماعی بدون شبکه مردمی حل نخواهد شد

استاندار قم:

استاندار قم گفت :نظام مسائل اجتماعی بدون شبکه مردمی حل نخواهد شد و جایگاه اساسی که باید به مسائل اجتماعی ورود کند، حوزه علمیه می باشد.

به گزارش ندای قم ،سید محمد تقی شاهچراغی در نشست اعضای ستاد شناسائی، پیشگیری و درمان آسیب‌های اجتماعی جامعه استان قم، گفت: اگر قرار است این مملکت به‌جایی برسد قطعا به واسطه روحانیت است.
استاندار قم با اشاره به راه اندازی ستاد شناسائی، پیشگیری و درمان آسیب‌های اجتماعی جامعه در حوزه افزود: اتفاق خوبی که افتاده راه‌اندازی این ستاد از باب این‌که از درون حوزه شکل گرفته بسیار مبارک است.

وی بیان داشت: هر شخص باید تکلیفش راجع‌ به انقلاب اسلامی مشخص باشد. این ستاد باید مابه‌ازای بیرونی داشته و مبانی سیاست‌ها راهبردها مشخص و مدل مفهومی و ساختاری داشته باشد.

شاهچراغی با بیان این که نظام مسائل اجتماعی بدون شبکه مردمی حل نخواهد شد و جایگاه اساسی که باید به مسائل اجتماعی ورود کند، حوزه علمیه می باشد، گفت: این ستاد قدرتمند است، چرا که همچنان در جامعه، روحانی فاضل عالم دلسوز پای کار جایگاه اجتماعی خودش را دارد و مردم هم قبولش دارند.

وی در ادامه به اهمیت شهر قم به‌عنوان یک جهان شهر مذهبی، مرکز انقلاب و خاستگاه انقلاب و تراز انقلاب، تز انقلاب، اشاره و تاکید کرد: کلیه دستگاه‌های اجرایی استان، باید از ظرفیت حوزه علمیه در خصوص پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی استفاده داشته باشند.

شاهرچراغی در ادامه با طرح این سوال که ما چگونگی می توانیم ظرفیت حوزه را در ستاد پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اجرایی کنیم، از اعلام آمادگی استانداری با حوزه علمیه در مواردی مثل طرح امین خبر داد و افزود: ما می‌توانیم بستر استفاده را برای حوزه‌های علمیه برادران و خواهران در استان فراهم می‌کنیم.

استاندار قم با اشاره به مشخص شدن بُعد مبانی آموزشی در دستگاه‌ها و ورود با قدرت این ستاد در موارد آموزش در خصوص آسیب‌های اجتماعی بیان داشت: اگر در این موارد این ستاد، طرح میدانی داشته باشند به‌صورت جدی حمایت خواهیم کرد و بر این باوریم در تمامی زمینه ها مثل ترک اعتیاد، ایجاد اشتغال، پیشگیری از طلاق ازدواج و… باید کار عملیاتی انجام شود و هر طرح عملیاتی و اجرایی که نیاز به کمک داشته باشد استانداری مقدمات آن را انجام خواهیم داد.

وی موافقت کرد که ۱۳ کارگروه این ستاد در کارگروه های استانداری با یک همسویی و اتفاق نظر کار را دنبال کنند و دبیر این ستاد در هیئت اندیشه ورز و کارگروه های تخصصی استانداری، حضور داشته باشد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/nd5u

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا