اجتماعیسیاسی

منافقین با ترور 17 هزار ایرانی مدافع حقوق ایرانیان شده‌اند

حجت‌الاسلام رفیعی:

سخنران حرم بانوی کرامت اظهار کرد: دریافت اخبار و شایعات از شبکه‌های ضد انقلاب و ماهواره‌ای کاری جاهلانه است چرا که الان منافقین شده‌اند مدافع حقوق جان انسان‌های ایرانی در حالی که خودشان حدود ۱۷ هزار نفر از مردم همین سرزمین را ترور کرده‌اند.

به گزارش ندای قم به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه(س)، حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین ناصر رفیعی طی سخنانی در شام اربعین حسینی در شبستان امام خمینی(ره) حرم بانوی کرامت اظهار کرد: قرآن کریم در آیات آخر سوره فرقان از آیه ۶۴ تا پایان این سوره دوازده ویژگی برای انسان‌های کامل بیان نموده است و اگر این دوازده ویژگی در کسی باشد از نظر قرآن «عباد‌الرحمن» است.

وی افزود: عنوان انسان قرآنی و یک انسان مطلوب و نمونه بدون داشتن این ویژگی‌ها حاصل نمی‌شود.

استاد حوزه علمیه تاکید کرد: اولین ویژگی انسان‌های نمونه بر اساس فرموده خداوند، این است که تکبر ندارند و دارای تواضع هستند چون ریشه همه بدبختی‌ها کبر است.

سخنران حرم بانوی کرامت اضافه کرد: انسان‌های متواضع زمانی که در روی زمین راه می‌روند با تواضع حرکت می‌کنند و سبک زندگی آن‌ها همواره با فروتنی است.

رفیعی تاکید کرد: از نشانه‌های انسان‌های متکبر این است که دعوت فقرا را نمی‌پذیرند، از همگان انتظار سلام دارند، حرف حق را قبول نمی‌کنند، از دیگران خود را بالاتر می‌بینند و با نگاه تحقیرآمیز به دیگران نگاه می‌کنند.

وی افزود: در تاریخ خلقت عالم هستی کسی به قدرت حضرت سلیمان نداریم، اما با تمام این قدرت بر سر سفره فقرا حاضر می شد و با فقرا طعام میل می کرد.

سخنران حرم بانوی کرامت در ادامه گفت: مسئولین نظام باید تواضع و فروتنی را در سیره خود همواره عملی سازند. داشتن تکبر باعث می‌شود صفات رذیله دیگر همانند حسادت و…. در درون انسان رشد کند.

رفیعی تاکید کرد: دومین ویژگی بندگان نمونه قرآنی، این است که اگر در جامعه با انسان‌های نادان و جاهل برخورد می کنند با سلامت از کنار آن ها رد می شوند و با آن ها جدل نمی‌کنند.

کارشناس مذهبی آستان مقدس حضرت معصومه(س) خاطرنشان کرد: جهالت به معنای بی‌سوادی نیست بلکه به معنای ناآگاهی است و چه بسا شخص جاهل متخصص هم باشد به همین خاطر عده‌ای از طریق شایعات فضای مجازی حرف‌هایی می زنند که نشانه جهالت است.

وی تاکید کرد: وقتی طلبه جوان آمر به معروف را به شهادت می رسانند و در حوادثی مثل بمب‌گذاری در افغانستان و غیره هزاران نفر به شهادت می‌رسند عده‌ای ساکت هستند اما در حوادثی که هنوز اصل ماجرا مشخص نیست، تمام نظام را به انتقاد می‌گیرند.

رفیعی خاطر نشان کرد: امام سجاد(ع) در روایتی می‌فرمایند با هر کسی مصاحبت و مجالست نکنید، هر کلامی را گوش ندهید و هر کلامی را قبول نکنید.

سخنران حرم بانوی کرامت اظهار کرد: دریافت اخبار و شایعات از شبکه‌های ضد انقلاب و ماهواره‌ای کاری جاهلانه است چرا که الان منافقین شده‌اند مدافع حقوق جان انسان‌های ایرانی در حالی که خودشان حدود ۱۷ هزار نفر از مردم همین سرزمین را ترور کرده‌اند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/byje

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا