اجتماعیاقتصاد

۲۰ پروژه آبرسانی در قم به بهره‌برداری می‌رسد

مدیرعامل آبفای استان قم:  همزمان با هفته دولت

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم از بهره‌برداری از ۲۰ پروژه آبرسانی در بخش‌های شهری و روستایی با اعتباری افزون بر ۴۷۵ میلیارد ریال در هفته دولت خبر داد.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، حسن بختیاری با گرامیداشت هفته دولت و بزرگداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر با اشاره اقدامات انجام شده در راستای آبرسانی به مناطق استان اظهار داشت: با وجود کمبود در استان به ویژه در ماه‌های اخیر تمام سعی خود را با اقدامات فنی و مهندسی به کار بستیم تا با کمترین مشکل در زمینه آبرسانی به مردم شریف استان مواجه شویم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم در ادامه به تشریح برخی از پروژه‌های آبرسانی شهری قابل بهره‌برداری در هفته دولت اشاره و خاطرنشان کرد: اصلاح و رفع نشتی سربندهای خط  انتقال ۱۵ خرداد، جا به جایی و حفر دو چاه جدید، جا به جایی و حفر یک چاه جدید در داخل شهر و بهسازی ۴ حلقه چاه قدیمی از جمله این پروژه‌ها است.

وی تعویض شیرآلات خط انتقال، احداث مترمکعبی مخزن  ۵۰۰ و کیلومتر خط انتقال  شهر دستجرد و اصلاح و توسعه شبکه آبرسانی شهرهای قنوات، جعفریه، سلفچگان و کهک را از دیگر پروژه‌های قابل بهره‌برداری در هفته دولت برشمرد و یادآور شد: طرح اصلاح شبکه آبرسانی شهر کهک در راستای کاهش هدر رفت آب از دیگر پروژه‌های مؤثر بوده به اجرا رسیده است.

بختیاری در ادامه به پروژه‌های آبرسانی روستایی قابل افتتاح در هفته دولت اشاره و خط انتقال مجتمع قمرود، مخزن ۱۰۰۰ مترمکعبی قمرود و خط انتقال روستای تیره را از جمله این پروژه‌ها اعلام کرد.

وی اصلاح شبکه آبرسانی روستای خرم‌آباد، لایروبی قنات روستای فردو، بهسازی لایروبی چشمه روستای چشمه شور، اصلاح خط انتقال روستای ابرجس و اصلاح شبکه روستاهای فاقد دهیاری بخش خلجستان، جعفرآباد و سفلچگان را از دیگر پروژه‌هایی برشمرد که در ماه‌های اخیر به انجام رسیده و در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/45wt

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا