اقتصاد

رشد 139 درصدی ارزش دلاری صادرات قم در خرداد ماه

مدیرکل گمرکات استان قم خبرداد:

مدیرکل گمرکات استان قم گفت: در خردادماه سال جاری، ۳۴ میلیون، ۲۸۰‌ هزار و ۷۴۲ دلار کالا توسط فعالان اقتصادی از طریق گمرکات این استان به کشورهای مختلف جهان صادر شد.
به گزارش ندای قم به نقل از ایرنا ،اسفندیار دریکوندی در گفت و گویی اظهارداشت :: این میزان صادرات در قالب تعداد ۸۷۹ اظهارنامه و به وزن ۴۵ هزار و ۷۱۴ تُن از طریق گمرکات استان قم به کشورهای هدف صورت پذیرفته‌است.
وی گفت: حجم صادرات استان در خردادماه از نظر ارزش دلاری بیش از ۱۳۹ و از نظر وزنی ۱۸۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشت.
وی با اشاره به تاثیرگذاری مثبت فعالیت‌های گمرکات قم در توسعه اقتصادی استان، افزود: درآمد کل گمرکات استان قم در خردادماه سال‌جاری نیز با ۱۵۴ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال‌ قبل به رقم ۴۶۷ میلیارد ریال رسید.
دریکوندی ادامه داد: طی سال‌های اخیر تلاش‌های فراوانی برای تسهیل فرآیندهای اداری در گمرکات قم صورت گرفته‌است و اکنون حجم بسیار زیادی از امور گمرکی مورد نظر فعالان اقتصادی در این استان به صورت غیرحضوری و الکترونیکی انجام می‌شود.
وی گفت: همچنین در خردادماه، ۵۴ میلیون و ۶۷۳ هزار و ۴۸۵ دلار کالا در قالب تعداد ۲۵۵ اظهارنامه و وزن پنج‌هزار و ۴۲۰ تُن از طریق گمرکات قم وارد کشور شد که بیشترین حجم آن را کالاهای اساسی مورد نیاز مردم و مواد و تجهیزات مورد استفاده در واحدهای تولیدی تشکیل می‌دهد.
وی بیان داشت: گمرکات قم در زمینه مقابله با قاچاق کالا نیز به صورت گسترده فعالیت دارد و در همین رابطه طی ماه گذشته، تعداد ۴۸ پرونده مظنون به قاچاق به ارزش بیش از ۷۰ میلیارد ریال در گمرکات استان قم تشکیل شد که مراحل رسیدگی به آن توسط نهادهای قانونی در جریان است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/8ld6

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا