اقتصاد

ذخیره گندم در قم برای بیش‌ از نیاز چندماه است

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان قم :

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان قم گفت: سطح ذخیره‌سازی گندم در قم برای تهیه آرد و پخت انواع نان‌های مورد مصرف مردم، همیشه برای بیش‌از نیاز چند ماه استان است.
به گزارش پایگاه خبری ندای قم به نقل از ایرنا ،سعید محمدی در گفت و گویی اظهارداشت :وضعیت تامین آرد برای نانوایی‌های استان در شرایط مطلوبی است و به صورت پیوسته آرد لازم برای تهیه انواع نان‌های مورد نیاز مردم قم در خود استان تولید و در اختیار نانوایان قرار می‌گیرد.
وی در ادامه با اشاره به اجرای عملیات نصب کارت‌خوان‌های هوشمند در نانوایی‌های قم، افزود: با اجرایی شدن کامل این طرح خرید نان از نانوایی‌های استان تنها با استفاده از کارت‌های بانکی قابل انجام است البته هیچ تفاوتی در قیمت نان صورت نمی‌گیرد.
وی تاکید کرد: با اجرای این طرح اتباع غیر ایرانی که به صورت مجاز و قانونی در استان قم اقامت دارند نیز می‌توانند با استفاده از کارت‌خوان‌های هوشمند نان را به همین قیمت کنونی تهیه کنند و هیچ مشکلی برای آنان وجود ندارد.
محمدی گفت: در این روش خرید نان،‌ دولت در پایان هر روز کاری تفاوت قیمت نان فروخته‌شده به مردم با قیمت تمام شده نان را به حساب نانوایان واریز می‌کند و بدین صورت هم مردم از یارانه خرید نان استفاده می‌کنند و هم نانوایان مبلغ تفاوت قیمت نان را دریافت می‌کنند.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که اجرای طرح فروش کیلویی نان در قم نیازمند بررسی‌های کارشناسی است و به همین دلیل هم‌اکنون در دستور کار نیست، گفت: فروش کیلویی برخی از نان‌ها مانند سنگک امکان دارد موجب کاهش کیفیت آن به دلیل افزایش حجم، سنگین‌تر شدن و پخته ناکافی همه قسمت‌های نان شده و در ادامه موجب نارضایتی مردم شود.
گفتنی است ۸۴۲ واحد نانوایی در استان قم شامل طرح استفاده از کارت‌خوان‌های هوشمند خرید نان است، همچنین پنج کارخانه تولید آرد در قم فعال است و میزان آرد مصرفی نانوایی‌ها در استان در هر ماه بیش از ۱۰ هزار تُن است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/tu9p

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا