اقتصاد

توجه ویژه به ظرفیت‌های محیط زیستی برای توسعه فعالیت‌های صنعتی

رییس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت استان قم  تاکید کرد :

اکبر ابدالی رییس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت استان قم گفت: طی دو ماه فروردین‌ و اردیبهشت سال‌جاری ۵۸ جواز تاسیس ایجادی و توسعه‌ای در بخش صنعت استان صادر شد.

‌به گزارش  ندای  قم به نقل از ایرنا،اکبر ابدالی درگفت وگویی  اظهارداشت :طی دوماهه یاد شده تعداد ۵۱ فقره جواز تاسیس ایجادی با ۱۰ هزار و ۵۱۵ میلیارد ریال سرمایه گذاری و پیش بینی اشتغالزایی برای یکهزار و ۲۰۹ نفر و همچنین هفت فقره جواز تاسیس توسعه ای (توسعه واحدهای موجود) با ۹۵۸ میلیارد ریال سرمایه گذاری و اشتغالزایی برای ۲۱۶ نفر صادر شده‌است.

وی افزود:درمجموع تعداد کل جواز تاسیس موجود استان ۲ هزار و ۷۷ مجوز با پیش بینی اشتغالزایی برای ۵۰ هزار و ۹۸۵ نفر و سرمایه‌گذاری ۵۰۴ هزار و ۹۲۲ میلیارد ریال می‌باشد که این شاخص بیانگر میل و رغبت به سرمایه گذاری جدید در استان است.

وی ادامه داد: همچنین در این مدت تعداد ۱۴ فقره پروانه بهره برداری ایجادی با پنج هزار و ۴۱۶ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و اشتغالزایی برای ۴۲۱ نفر و تعداد هفت فقره پروانه بهره برداری توسعه ای با ۴۸۵ میلیارد ریال سرمایه گذاری و اشتغالزایی برای ۴۹ نفر صادر شده‌است.

ابدالی اعلام کرد: در مجموع تعداد ۲ هزار و ۳۳۷ فقره پروانه بهره‌برداری با اشتغالزایی۶۲ هزار و ۱۳۲ نفر و سرمایه گذاری ۹۷ هزار و ۶۱۸ میلیارد ریال در استان موجود است که ظرفیت بالای بخش‌ صنعت استان برای جذب سرمایه‌گذاران را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به این که روند جذب سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به انجام فعالیت‌های صنعتی در قم مطابق اسناد بالادستی تدوین شده در این حوزه همچون سند آمایش سرزمین است، بیان داشت: برای توسعه فعالیت‌های صنعتی در قم به موضوع ظرفیت‌های محیط زیستی توجه ویژه‌ای داریم و در همین راستا در مساله جذب سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به فعالیت تولیدی در این استان، همان طور که بارها تاکید کردیم از حضور طرح‌های صنعتی پاک، پیشرفته و کم‌آب‌بر استقبال می‌کنیم.

در بخش صنعت قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمودآباد، درودگران، فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است که هر کدام از آنها موقعیت ممتازی برای توسعه سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال دارد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/raw0

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا