اقتصاد

تاکید استاندار قم بر صادرات فرش دستباف قم به برزیل

در دیدار با سفیر برزیل مطرح شد؛

در دیدار سفیر برزیل در ایران با استاندار قم با اشاره به رویکرد دولت سیزدهم برای گسترش روابط اقتصادی با کشورهای مختلف، بر استفاده از ظرفیت اتاق بازرگانی ایران و برزیل در این راستا تاکید شد.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی استانداری قم، سید محمد تقی شاهچراغی در دیدار با  لودمار گونسالوس دی آگیارنتو سفیر برزیل در ایران، با اشاره به اینکه قم مرکز فکری و نرم‌افزاری انقلاب اسلامی است، گفت: اسلامی که در قم ترویج می شود اسلام اصیل و تفاوت های اساسی با اسلام افراطی و سلفی دارد.

وی افزود: بسیاری از بزرگان دینی در قم حضور دارند و  همواره در تلاش هستند تا با اندیشمندان سایر ادیان تعامل ایجاد کنند.

استاندار قم با بیان اینکه انقلاب اسلامی بر برقراری ارتباط و تعامل با سایر کشورها تاکید دارد، گفت: پس از انقلاب اسلامی در حوزه‌های مختلف و به ویژه علوم نانو و فناوری شاهد رشد و پیشرفت‌های چشم‌گیر بوده‌ایم.

شاهچراغی با اشاره به اینکه در حوزه کشاورزی می‌توانیم از ظرفیت‌های کشور برزیل استفاده کنیم، تصریح کرد: در دولت سیزدهم باور ما بر این است هرچه ارتباط ما با سایر کشورها بیشتر باشد، منافع بیشتری نصیب هر ۲ کشور می‌شود.

وی با بیان اینکه فرش دستباف، سوهان و عقیق انگشتر از صنایع مشهور قم هستند، افزود:  امیدواریم ارتباطات بین دو کشور افزایش پیدا کند و این تعاملات می‌تواند در حوزه‌های مختلف و به ویژه در مسائل اقتصادی انجام شود.

سفیر برزیل در ایران نیز در این دیدار با تاکید بر عدم استقبال دولت برزیل از تحریم‌ها بدلیل آسیب زدن به مردم گفت: با وجود تحریم‌ها ایران توانسته است پیشرفت خوبی در حوزه فناوری نانو داشته باشد.

لودمار گونسالوس دی آگیارنتو با اشاره به ظرفیتهای اتاق بازرگانی ایران و برزیل بر ضرورت بیشتر معرفی توانمندی های ایران به دنیا تاکید کرد و افزود: از این ظرفیت می توانیم برای صادرات محصولات کشاورزی استفاده کنیم و شما هم می‌توانید از ظرفیت این اتاق برای صادرات فرش دستباف استفاده کنید.

وی افزود: سال آینده جشن ۱۲۰ سالگی ارتباط ایران و برزیل را با همکاری سفیر ایران در برزیل برگزار خواهیم کرد که ظرفیت بسیار مطلوبی برای معرفی منابع و فرهنگ ۲ کشور است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/gpte

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا