اقتصادویژه

اختصاص ۱۹۰۰ میلیارد تومان متمم سفر رییس جمهور به قم

استاندار قم خبرداد:

استاندار قم با اشاره به تلاش مجموعه مدیریت استان برای استفاده از فرصت متمم سفر رییس جمهور به قم، گفت: ۱۹۰۰ میلیارد تومان متمم سفر رییس جمهور برای بهبود وضعیت فاضلاب و حوزه راه استان اختصاص پیدا کرد.
به گزارش ندای قم ،سیدمحمدتقی شاهچراغی عصر یکشنبه در جلسه شورای اداری استان قم با بیان اینکه قم با تدبیر، پیشگیری و مدیریت، فتنه اخیر را به خوبی مدیریت کرد، گفت: این اغتشاشات با همراهی بسیجیان و سایر نیروهای امنیتی و انتظامی به خوبی هدایت شد.
وی خاطرنشان کرد: دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی نسبت به وارد کردن خسارت و آسیب به اموال عمومی و شخصی مراقبت داشته باشد.
استاندار قم به اغتشاشات اخیر اشاره کرد و ادامه داد: در این حوادث شاهد هجمه سنگین رسانه ای دشمنان بودیم و برخی سفارت خانه‌ها نیز در این آشوب ها پای کار بودند؛ دشمنان تلاش زیادی برای ورود تروریست ها و گروهک های مسلح به داخل کشور کردند.
وی با بیان اینکه این اغتشاشات با عدم همراهی مردم به جایی نرسید، تصریح کرد: اغتشاشگران در قالب این حوادث خسارت های زیادی به اموال شخصی مردم و همچنین امکانات عمومی وارد کردند.
شاهچراغی با تاکید بر اهمیت حضور مردم در خنثی سازی اغتشاشات، ادامه داد: شهرداری قم در حوادث اخیر و همچنین اربعین حسینی پای کار بود و کمک شایانی به مدیریت استان کرد.
استاندار قم با تاکید بر ضرورت برخورد با عوامل مهم در بروز اغتشاشات، خاطرنشان کرد: خسارت های وارد به بخش خصوصی، دستگاه های عمومی و شهرداری به معاونت سیاسی استانداری گزارش شود.
وی با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید مدارس و دانشگاه های استان، بیان داشت: لازم است تا نسبت به تامین به اندازه سرویس مدارس و خوابگاه های دانشگاهی توجه شود.
شاهچراغی در ادامه اظهار کرد: ساماندهی بافت فرسوده یکی از طرح های کلان بزرگ قم است که پیش بینی های خوبی جهت بهبود شرایط زندگی در آن در قالب مصوبات سفر رییس جمهور انجام گرفته است.
وی در پایان با اشاره به میزبانی قم از زائران اربعین در قالب قرارگاه مردمی اربعین، بیان کرد: با مشارکت خیرین، مردم و دستگاه های اجرایی شاهد استقبال مطلوبی از زائران ایرانی و غیرایرانی در این قرارگاه بودیم.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/267s

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا