فرهنگ و هنر

فعالیت کتابخانه ویژه روشندلان در حرم مطهر بانوی کرامت

رئیس اداره کتابخانه حرم مطهر حضرت معصومه(س) خبرداد:

رئیس اداره کتابخانه حرم مطهر حضرت معصومه(س) از فعالیت کتابخانه ویژه روشندلان در حرم مطهر بانوی کرامت خبر داد و گفت: افراد نابینا می‌توانند بدون نیاز به ثبت نام از بیش از ۲۰۰ کتاب بریل موجود در این کتابخانه استفاده کنند.

به گزارش ندای قم،محمد عباسی یزدی گفت: کتابخانه فاطمی برای خدمت رسانی به زائران نابینا اقدام به راه اندازی کتابخانه روشندلان به صورت قفسه باز در رواق علامه مجلسی واقع در ضلع شمالی شبستان امام خمینی (ره) کرده است.

رئیس اداره کتابخانه فاطمی با بیان اینکه کتابخانه ویژه روشندلان در دو بخش خواهران و آقایان فعالیت دارد، گفت: بیش از ۲۰۰ جلد منابع با خط بریل برای روشندلان در کتابخانه ویژه حرم مطهر وجود دارد.

عباسی یزدی گفت: از جمله منابعی که می‌توان نام برد نهج البلاغه، مفاتیح الجنان، برگزیده مفاتیح، آشنایی با اصول دین، مهارت‌های ارتباط مؤثر در سیره امام رضا (ع)، داستان زندگی امام حسین (ع)، درّ عصمت (مروری برزندگانی حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها) و موارد دیگر است.

رئیس اداره کتابخانه فاطمی افزود: منابع بریل کتابخانه نابینایان در موضوع‌های قرآن، اهلبیت علیهم السلام، ادعیه، زیارات، اشعار، احکام، عقاید، داستان و … است.

عباسی یزدی با بیان اینکه تعداد مراجعه به کتابخانه ویژه روشندلان محدود است و افراد ثابتی از این کتاب‌ها استفاده می‌کنند، گفت: استفاده از کتب بریل موجود در این کتابخانه نیاز به ثبت نام ندارد و افراد می‌توانند با مراجعه به این کتابخانه با ارائه مشخصات کتاب را به صورت امانی دریافت کنند.

رئیس اداره کتابخانه فاطمی گفت: کتابخانه ویژه روشندلان حرم مطهر بانوی کرامت هر روز در دو شیفت صبح و عصر فعال است و از ساعت ۸ صبح تا ۱۴:۳۰ و از ساعت ۱۵ تا ۲۳ به زائران خدمات می‌دهد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/m0jb

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا