مدیریت شهری

 ۶۴ اتوبوس شهری به ناوگان حمل‌ونقل عمومی اضافه می‌شود

شهردار قم :

شهردار قم با اشاره به وعده‌های مدیریت شهری برای ارتقای کیفیت حمل‌ونقل عمومی، از تلاش برای تأمین 64 اتوبوس جدید شهری خبر داد.

به گزارش ندای قم به نقل روابط عمومی شهرداری قم ،دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد با اشاره به اهداف مدیریت شهری در مسیر ارتقای کیفیت حمل‌ونقل عمومی اظهار داشت: با توجه به تکالیف دولت در حمایت از حمل‌ونقل پاک در کلان‌شهرها، از طریق نامه‌نگاری و پیگیری‌های مستمر تلاش کردیم تا شهر مقدس قم از اعتبارات دولتی در این زمینه بهره‌مند شود.

وی افزود: در این زمینه نامه‌ای به سازمان‌ شهرداری‌ها و دهیاری‌ها ارسال شد و با توجه به ویژگی زائرپذیری شهر قم و پذیرایی از میلیون‌ها زائر داخلی و خارجی، درخواست تأمین ۱۰۰ دستگاه اتوبوس شهری برای حمل‌ونقل عمومی داشتیم.

شهردار قم با اشاره به دستور سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور بر اساس این نامه در اختصاص ۶۴ دستگاه‌ اتوبوس شهری به شهر مقدس قم گفت: اضافه شدن این ۶۴ دستگاه موجب افزایش سرعت، کیفیت و مطلوبیت حمل‌ونقل عمومی و ارتقای رضایت شهروندان خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه برای انعقاد این قرارداد شهرداری قم در مدت ۷۲ ساعت باید ۸۴ میلیارد تومان اعتبار تأمین کند اظهار داشت: درمجموع قسمتی از هزینه‌های خرید این اتوبوس‌ها توسط دولت و قسمتی توسط مدیریت شهری تأمین خواهد شد.

دکتر سقائیان‌نژاد با اشاره به اینکه شهرداری قم در سال‌های اخیر تلاش مضاعفی برای خرید و نوسازی ناوگان اتوبوس‌رانی داشته خاطرنشان کرد: تلاش برای افزایش سهم قم از این قرارداد همچنان ادامه دارد و از مسیرهای دیگر نیز به‌دنبال تأمین اتوبوس‌ نو به‌منظور خدمت‌رسانی شایسته به شهروندان عزیز هستیم.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/hf1c

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا