مدیریت شهریویژه

کسی لایق‌تر ازسقائیان نژاد برای شهرداری قم وجود ندارد

رییس شورای اسلامی شهر قم :

رییس شورای اسلامی شهر قم در خصوص ابقا شهردار، گفت: سن فقط یک عدد است و در شرایط فعلی کسی لایق‌تر از شهردار فعلی وجود ندارد، شهردار یک مقام سیاسی نیست و مقام اجرایی و خدماتی است و این پست محدودیت‌های یک مقام سیاسی را ندارد.

به گزارش پایگاه خبری ندای قم  به نقل از ایرنا ،حسین اسلامی روز پنجشنبه در نشست با اعضای بسیج دانشجویی استان، در خصوص ابقای سید مرتضی سقائیان نژاد در سمت شهردار قم بیان کرد: کهولت افراد ملاک مهم ما است، و سن فقط یک عدد می‌باشد و با توجه به وضعیت فعلی، کسی لایق تر از وی موجود نیست، شهردار، مقام سیاسی نیست، بلکه مقام اجرایی و خدماتی است. پس قطعا شهردار محدودیت های یک مقام سیاسی را نخواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه گفته شده فرزند شهردار قم در خارج از کشور زندگی می‌کند، افزود: فرزندان ایشان بیشتر از ۱۸ سال سن دارند و اختیار زندگی آنها دست خودشان است. شهردار کنونی از اصفهان به قم آمدند و به تبع مدیرانی که با خود آوردند هم اصفهانی بودند؛ اما پس از مدتی مدیران قمی جایگزین شدند و در حال حاضر اکثر مدیران بومی هستند.

 

دیگر آزمون و خطا برای انتخاب شهردارامکان پذیر نیست

اسلامی در خصوص وضعیت اقدامات شهرداری و رضایت مردم از شهردار عنوان کرد: اینکه مردم نسبت به عملکرد شهردار رضایت دارند یا نه، مسئله ای است که باید از طریق آمارگیری با روش های درست و دقیق اثبات شود؛ نمی توان با نظرات و حرف هایی که در گروه ها در فضای مجازی بیان می شود نظر قطعی داد. مشاهدات میدانی ما، نشان می دهد که ظاهر تغییر یافته شهر و امکانات شهری ایجاد شده، شهروندان را به ابقای شهردار متمایل می کند. شهردار بومی نبود، بلکه بومی شد و اکنون مناطق قم را به خوبی می شناسد. به دلیل بالا رفتن توقعات از شهرداری، دیگر آزمون و خطا برای انتخاب شهردار جدید امکان پذیر نیست و فرد جدید، باید کارنامه موفق داشته باشد. در این زمینه حتی با آقای مقیمی هم صحبت شد اما به نتیجه ای دست پیدا نکردیم.

سید مرتضی سقائیان نژاد از ۱۳ خرداد سال ۹۴ در کسوت شهردار قم مشغول فعالیت است؛ وی پیش از این به مدت ۱۲ سال شهردار شهر اصفهان بوده است.

وی با توجه به اقدامات شهرداری برای رفع محرومیت زدایی و حاشیه نشینی مردم قم در سطح شهر گفت: اسماعیل آباد تنها نقطه محروم نیست. جاهایی مثل منطقه انتهای نیروگاه که دکل های برق سرطان زا باعث ایجاد بیماری ها و معضلات سلامتی برای مردم شده اند هم هستند.

وی افزود: برای رفع محرومیت و حاشیه نشینی زدایی، دولت مکلف است که زمین هایی ۴۸ هکتاری پردیسان را برای ساماندهی بافت های ناکارآمد موجود هرچه سریع تر در اختیار مسوولان استانی قرار بدهد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/ecel

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا