مدیریت شهری

کاهش اختیارات شورا و شهرداری درقانون جدید درآمدهای پایدار

معاون مالی و اقتصادی شهرداری قم مطرح کرد:

معاون مالی و اقتصادی شهرداری قم گفت: در قانون جدید درآمدهای پایدار شهرداری‌ها فرصت‌های قابل‌توجهی برای کسب درآمدهای پایدار ایجاد نشده است و شاهد محدودیت‌های در اختیارات شهرداری و شورای شهر هستیم.
به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، سید مرتضی حسام‌نژاد در پنجاه و هشتمین جلسه علنی و رسمی شورای اسلامی شهر قم با اشاره به قانون جدید شهرداری‌ها در حوزه درآمده پایدار در شهرداری به چند نکته اشاره کرد و اظهار داشت: در قانون جدید فرصت‌های قابل‌توجهی برای کسب درآمدهای پایدار ایجاد نشده است و شاهد محدودیت‌های در اختیارات شهرداری و شورای شهر هستیم.
وی تمرکزگرایی در مدیریت شهری را عامل اتلاف زمان و فرصت دانست و افزود: متأسفانه تمرکزگرایی عامل اتلاف زمان، فرصت و منابع شده و باید توجه داشته باشیم شهرها در شرایط مشابه نبوده و پتانسیل‌های یکسانی ندارند و نمی‌توانیم برای آن‌ها نسخه واحدی تدوین کنیم.
معاون مالی و اقتصادی شهرداری قم تأکید کرد: تصویب قانون جدید شهرداری‌ها به‌نوعی پسرفت بوده و اتفاق خاصی در افزایش درآمدهای شهرداری‌ها ندارد و باید برای توانمندسازی شهرداری‌ها قانون موردبررسی مجدد کارشناسان قرار گیرد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/ijae

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا