مدیریت شهری

پیگیری تملک املاک باقیمانده پروژه چهل اختران

توسط منطقه یک شهرداری قم انجام شد؛

مدیر منطقه یک شهرداری قم گفت: تملک و آزادسازی املاک واقع در طرح توسعه امامزادگان چهل اختران و امامزاده موسی مبرقع(ع) با سرعت و طبق قانون در حال پیگیری است.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، مجید محمدرضاخانی با اشاره به برنامه‌ریزی‌ها برای ساماندهی طرح توسعه چهل اختران اظهار داشت: تملک و آزادسازی املاک واقع در طرح توسعه امامزادگان چهل اختران و امامزاده موسی مبرقع(ع) با سرعت و طبق قانون در حال پیگیری است.

وی ادامه داد: در تلاشیم بتوانیم ضمن جلب رضایت شهروندانی که املاکشان در محدوده این طرح قرار دارد با رعایت موارد قانونی، املاک واقع در طرح در اسرع وقت تملک و آزادسازی شود.

مدیر منطقه یک شهرداری قم با بیان اینکه ابلاغ‌ها و اخطارهای قانونی در این زمینه صادرشده است، ابراز کرد: این ابلاغیه‌ها به مالکین در حضور مأمورین ابلاغ و نیروی انتظامی تحویل داده‌شده است و روند قانونی پرونده‌ها در جریان است.

مالکان برای تعیین تکلیف مراجعه کنند

وی با تأکید بر اینکه این اقدامات به‌منظور تملک کلیه املاک باقیمانده در طرح تا پایان سال برنامه‌ریزی‌شده است، تصریح کرد: با تملک املاک در این طرح، پارکینگ مجموعه چهل اختران به‌صورت مسطح راه‌اندازی می‌شود.

محمدرضاخانی با اشاره به اینکه منابع مالی این طرح از درآمدهای داخلی شهرداری و منابع مشخص‌شده در سفر ریاست جمهوری به قم به‌صورت نقد و زمین تأمین‌شده است، افزود: مشکلی بابت پرداخت به مالکان وجود ندارد و اولویت پرداخت نقدی به املاکی خواهد بود که سریع‌تر جهت توافق با شهرداری اقدام نمایند.

وی در خاتمه ضمن تشکر از مالکینی که در زمان تملک با شهرداری همکاری لازم را داشته‌اند گفت: امیدواریم با ساماندهی مجموعه زمین‌ها و املاک اطراف امامزادگان چهل اختران و امامزاده موسی مبرقع(ع) شاهد ارتقا کیفی کالبدی اطراف حرم مطهر این امامزادگان به‌عنوان دومین مجموعه زیارتی شهر قم باشیم.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/zww5

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا