مدیریت شهری

پایان عملیات تملک املاک در مسیر بلوار جمهوری اسلامی

مدیر منطقه دو شهرداری قم خبرداد:

مدیر منطقه دو شهرداری قم از اتمام تملک املاک در مسیر بلوار جمهوری اسلامی خبر داد و گفت: برای تملک حدود 96 پلاک تاکنون 170 میلیارد تومان هزینه شده است و در حال حاضر تخریب ابنیه املاک تملک شده مسیر، در حال انجام است.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم،رضا رحیمی با اشاره به اتمام عملیات تملک املاک بلوار جمهوری اسلامی اظهار داشت: احداث زیرگذر بلوار جمهوری از میدان امام حسین(ع) تا بلوار یادگار امام(ره) یکی از پروژه‌های کلان و خاص کلان‌شهر قم محسوب می‌شود و اجرای آن بهبود ترافیک را در پی خواهد داشت.

وی اهمیت تملک املاک در مسیر این پروژه را موردتوجه قرار داد و افزود: با توجه به اهمیت این پروژه، تلاش‌های زیادی برای تملک املاک در مسیر اجرای پروژه در سال‌های گذشته انجام‌شده و هم‌اکنون تملک کلیه املاک در این مسیر انجام‌شده است.

مدیر منطقه دو شهرداری قم با بیان اینکه تملک املاک واقع در مسیرگشایی‌ها یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین اقدامات در انجام پروژه‌هاست، ابراز کرد: در این مسیر برای تملک حدود ۹۶ پلاک تاکنون ۱۷۰ میلیارد تومان هزینه شده است و در حال حاضر تخریب ابنیه املاک تملک شده مسیر، در حال انجام است.

وی ضمن تقدیر از همراهی و تعامل مالکین در واگذاری املاک خود، اظهار امیدواری کرد که با بهره‌برداری از زیرگذر که عملیات عمرانی آن پایان‌یافته، در تردد و تأمین رفاه حال شهروندان، مؤثر واقع شود.

رحیمی تعریض بلوار جمهوری اسلامی که فاز یک آن در سال ۹۶ افتتاح شد، را یکی از پروژه‌های مهم در خصوص ایجاد راه ارتباطی منطقه دو با سایر مناطق به‌ویژه منطقه چهار دانست که نقش حیاتی و سازنده‌ای در بهبود ترافیک داشته و یک نیاز اساسی به شمار می‌آمد.

وی با تأکید بر اینکه در شرایط ویژه اقتصادی، طرح تملک املاک واقع در مسیرهای مناطق کم ‌برخوردار، امری سخت و زمان‌بر است، تصریح کرد: با به‌کارگیری توان اجرایی و پشتیبانی مالی شهرداری مرکز و حمایت‌های شهردار قم و مهم‌تر از آن همکاری و مشارکت مالکین، فرآیند تملک به اتمام رسیده و تلاش داریم با تکمیل پرداخت غرامت املاک، هرچه سریع‌تر با تخریب املاک باقی‌مانده، با بهره‌برداری از زیرگذر شاهد تسهیل تردد و کاهش بار ترافیکی باشیم.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/muvx

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا