مدیریت شهری

لزوم راه‌اندازی اپلیکیشن پرداخت الکترونیک برای زائران

سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم تاکید کرد:

سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم از برنامه‌ریزی برای فراهم‌سازی زیرساخت‌های لازم برای اتصال قم کارت به سیستم بانکی کشور خبر داد.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم ،علی مؤمن حجازی ،یکی دیگر از برنامه‌های سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم را در حوزه حمل‌ونقل عنوان و اظهار داشت: در این حوزه با همکاری معاونت حمل‌ونقل شهرداری قم و سازمان اتوبوس‌رانی می‌خواهیم در کمترین زمان جدول تردد ناوگان حمل‌ونقل را در اختیار شهروند قرار داده تا شهروندان این آگاهی را داشته باشند که اتوبوس در چه بازه زمانی به ایستگاه خواهد رسید و در تلاشیم در پلت فرم‌های بومی نیز مانند نشان نیز این جدول را ارائه کنیم.

وی در حوزه حمل‌ونقل پرداخت الکترونیک را مطرح کرد و گفت: در حوزه اتوبوس‌رانی تمام الزامات پرداخت الکترونیک شهروندان ایجادشده و هم‌اکنون دغدغه زائران را داریم و تلاش می‌کنیم شرایطی را ایجاد کرده که پرداخت الکترونیک شهروند نیز بدون نیاز به قم کارت انجام شود.

سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم ایجاد راه‌کار ثانویه و تعریف اپلیکیشنی برای پرداخت الکترونیک زائران پیشنهاد داد و تصریح کرد: ارتباط قم کارت با کارت‌های بانک شتاب به‌صورت پایلوت در حوزه کارمندی و توافق با بانک شهر انجام‌شده است و در حال برنامه‌ریزی برای توزیع آن هستیم.

وی ارتباط قم کارت را با سایر بانک‌ها را نیازمند توافق گسترده‌ای دانست و خاطرنشان کرد: برای تعامل بین قم کارت و سایر بانک‌ها نیاز به توجیه اقتصادی بین طرفین هستیم و در تلاشیم این اتفاق رقم بخورد و با توجه به این‌که تکنولوژی روز امروز در اختیار بوده که تمام‌پرداخت‌ها الکترونیکی شود.

مؤمن حجازی ادامه داد: ممکن است کارت فیزیکی همیشه همراه شهروند نباشد اما با کمک گوشی هوشمند و با تکنولوژی روز NFC می‌توانیم امکان پرداخت و استفاده از خدمات الکترونیک را برای شهروندان فراهم کنیم و به یک راهکار عملی بین سایر نهادها و دستگاه‌ها برسیم.

وی یکی از برنامه‌های سازمان را فرهنگ‌سازی برای پرداخت الکترونیکی در حوزه تاکسیرانی عنوان کرد و گفت: متأسفانه پرداخت الکترونیک در تاکسیرانی هنوز اتفاق نیفتاده و با وجود تجهیز بیش از نیمی از تاکسی‌های سطح شهر به سیستم پرداخت الکترونیک هنوز شهروندان به‌صورت نقدی کرایه خود را پرداخت می‌کنند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/74a0

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا