مدیریت شهری

ضرورت تسریع در تملک پلاک‌های باقی‌مانده بلوار جمهوری  

سخنگوی شورای اسلامی شهر قم  تاکید کرد:

سخنگوی شورای اسلامی شهر قم بابیان اینکه تملک پلاک‌های باقی‌مانده بلوار جمهوری اسلامی باید سرعت بگیرد، گفت: ایفای کارکرد صحیح رینگ‌های ترافیکی و خیابان‌های شهری درگروی تکمیل تملکات است.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم ، روح‌الله امراللهی در پنجاه و دومین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم در سالن جلسات ساختمان شهید باکری، اخذ مجوز ردیف اعتباری با عنوان تعمیر، تجهیز و تکمیل ساختمان اداری منطقه یک را موردتوجه قرارداد و اظهار داشت: انتقال ساختمان جدید شهرداری منطقه یک به ساختمان آرتا، سبب محدودیت و دشواری در دسترسی شهروندان خواهد شد.

وی با اشاره به اخذ مجوز ردیف اعتباری با موضوع ادامه تملک بلوار جمهوری اسلامی، ادامه داد: اگر تملکات این خیابان تکمیل نشود، عملکرد و نظام کارکردی خود را نمی‌تواند به‌درستی ایفا کند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر قم تصریح کرد: تملک پلاک‌های پیش روی پروژه‌های عمرانی مهم‌ترین مبحث در ایفای نقش درست حوزه حمل‌ونقل و ترافیک است.

وی با بیان اینکه اگر پلاک‌های باقی‌مانده این محور امسال تملک نشود، سال آینده باید چندین برابر هزینه بیشتر جهت خریداری آن‌ها بخصوص پس از جمع‌آوری ریل‌های متروکه شود، گفت: عدم تملک پلاک‌های باقی‌مانده همچنین می‌تواند در فصل بارش سبب ایجاد معضلات آب‌گرفتگی در داخل زیرگذر بلوار جمهوری شود.

به گفته امراللهی، میزان و حجم آب‌گرفتگی در مناطق یک و سه همچنان زیاد است و باید فکری به حال این معضل و همچنین پرداخت خسارت‌های مکرر به واحدهای تجاری و مسکونی شود.

تصویب ۴۵ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل تملکات پروژه بلوار جمهوری

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی شهر قم  نیز دراین جلسه گفت: برای تکمیل فاز دوم پروژه جمهوری اسلامی و تملکات پلاک‌های باقی‌مانده این پروژه مهم شهری 45 میلیارد تومان تصویب شد.

حسین صابری با اشاره به اخذ مجوز به‌روزرسانی عوارض حذف پارکینگ و تهاتر آن با یکی از سرمایه‌گذاران، اظهار داشت: بر مبنای مصوبه کمیسیون حقوقی، نرخ حذف پارکینگ بر اساس تعرفه سال جاری با این سرمایه‌گذار محاسبه خواهد شد.

وی اخذ مجوز ردیف اعتباری با عنوان تعمیر، تجهیز و تکمیل ساختمان اداری منطقه یک را موردتوجه قرارداد و ابراز کرد: بر اساس این مصوبه ساختمان منطقه یک شهرداری به ساختمان آرتا، منتقل خواهد شد.

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: برای تجهیز و تملک ساختمان جدید شهرداری منطقه یک شهرداری قم، حدود ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه خواهد شد.

وی همچنین اخذ مجوز ردیف اعتباری با موضوع ادامه تملک بلوار جمهوری اسلامی را مورداشاره قرارداد و گفت: همچنان تملک حدود ۱۲ پلاک از مسیر پیش روی این محور باقی‌مانده است و حدود ۴۵ میلیارد تومان برای تملک پلاک‌های باقی‌مانده ادامه بلوار جمهوری اسلامی نیاز است.

صابری اخذ مجوز به‌روزرسانی مبلغ خسارت وارده آب‌گرفتگی به یکی از شهروندان در سال۸۱ در منطقه سه شهرداری را مورد توجه قرار داد و عنوان کرد: تلاش می‌شود در پرداخت خسارت این شهروند، حقی از وی تضعیف نشود.

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی شهر قم در ادامه اخذ مجوز کاهش عوارض دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان را موردتوجه قرارداد و گفت: شیوه تخفیف شهرداری به اداراتی که به‌صورت مستقیم با شهروندان در ارتباط هستند، متفاوت از اداره دیگر است.

تملک ۸۴ پلاک از ۹۶ پلاک در پروژه

مدیر منطقه دو شهرداری قم  نیز دراین جلسه گفت: از دوازده پلاک باقی‌مانده فاز دوم بلوار جمهوری اسلامی 5 پلاک موردتوافق قرارگرفته و 7 پلاک هنوز تملک نشده است.

رضا رحیمی ، با اشاره به آخرین وضعیت پروژه ادامه بلوار جمهوری اسلامی اظهار داشت: تملکات این پروژه کلان‌شهری باید در زمان‌بندی مشخص انجام بگیرد.

وی اخذ مجوز ردیف اعتباری با موضوع ادامه تملک بلوار جمهوری اسلامی را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: از ۱۲ پلاک باقی‌مانده ۵ پلاک موردتوافق قرارگرفته و ۷ پلاک باقی‌مانده است.

مدیر منطقه دو شهرداری قم با بیان اینکه کل پلاک‌های فاز دوم این محور ۹۶ بوده که ۸۴ پلاک تملک شده و ۷ پلاک برای تعریض معبر از ۲۰ متر به ۴۵ متر باقی‌مانده است، گفت: ۴۵ میلیارد تومان برای تملک پلاک‌های باقی‌مانده این محور موردنیاز است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/5rbg

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا