مدیریت شهری

شناسایی شهید “ذوالفقاری” به‌عنوان تنها شهید پاکبان دفاع مقدس

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم خبرداد:

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم بابیان اینکه آیین روز قشر در قم با غبارروبی از مزار شهید ذوالفقاری به‌عنوان تنها شهید پاکبان دوران دفاع مقدس آغاز می‌شود، گفت: وی 24 دی‌ماه سال 59 به فیض شهادت نائل آمد و در گلزار شیخان به خاک سپرده شدند.

مهدی کلانترزاده روزسه شنبه در نشست خبری تشریح برنامه‌های سازمان بسیج کارمندان استان قم در هفته دولت که در سالن جلسات شهرداری قم برگزار شد اظهار داشت: برنامه‌های امسال بسیج کارمندان استان قم در قالب طرح «جهادگران خدمت» اجرا می‌شود.

وی اضافه کرد: به همین مناسب کمیته‌های شش‌گانه رسانه و فضای مجازی، فرهنگی و اجتماعی، فضاسازی و تبلیغات، اردویی و جهادی، همایش و مراسمات و پشتیبانی با مسئولیت دستگاه‌های مختلف اجرایی و خدمات رسان تشکیل‌شده است.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم بابیان اینکه آیین روز قشر در قم با غبارروبی از مزار شهید حسین ذوالفقاری به‌عنوان تنها شهید پاکبان دوران دفاع مقدس آغاز می‌شود، گفت: وی ۲۴ دی‌ماه سال ۵۹ به فیض شهادت نائل آمد و در گلزار شیخان به خاک سپرده شدند.

وی با تأکید بر اینکه همچنین طی این روز از سند هویتی شهید ذوالفقاری رونمایی و از برادر این شهید گران‌قدر نیز قدردانی به عمل خواهد آمد، گفت: شهید حسین ذوالفقاری تنها شهید پاکبان دفاع مقدس به‌عنوان بسیجی راهی جبهه‌ها شد و سرانجام به خیل شهدای والامقام انقلاب اسلامی پیوست.

کلانترزاده یادآور شد: تاکنون ۲۲۲ شهید کارمند در قم شناسایی‌شده ولی تعداد شهدای کارمند استان بیشتر از این تعداد است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/zmok

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا