مدیریت شهری

راه‌اندازی نیروگاه خورشیدی در آرامستان بهشت معصومه(س)

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری قم خبرداد:

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری قم از اجرا و اتصال نیروگاه خورشیدی آرامستان بهشت معصومه(س) به شبکه سراسری بااعتباری بالغ‌بر 2 میلیارد و 900 میلیون ریال خبر داد و گفت: 180 متر طول کابل نیز برای اتصال نیروگاه خورشیدی به شبکه سراسری خریداری و اجراشده است.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم ،سید سیف‌الدین موسوی نیارکی در گفت‌وگویی با اشاره به اهمیت خدمت‌رسانی به شهروندان در آرامستان بهشت معصومه(س) اظهار داشت: در سه سال گذشته و همزمان با شیوع کرونا روزهای پرکار و دردناکی در سازمان آرامستان‌ها سپری‌شده است که در تلاشیم همواره خدمات مطلوبی به شهروندان ارائه شود.

وی ایجاد فضایی مطلوب در آرامستان‌ها را یکی از دغدغه‌های مهم شهرداری دانست و افزود: تأمین برق و روشنایی آرامستان بهشت معصومه(س) یکی از برنامه‌های سازمان بوده که با تدابیر اندیشیده شده، قرار شد با نصب نیروگاه خورشیدی علاوه بر تأمین روشنایی از انرژی پاک بهره ببریم.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری قم از امضا قرارداد با شرکت توزیع نیروی برق استان قم خبر داد و تصریح کرد: بر اساس این درخواست نیروگاه خورشیدی۷۰  کیلوولت در آرامستان نصب و به شبکه برق سراسری وصل شده است.

وی خرید و اجرای ۱۸۰ متر طول کابل برق برای اتصال نیروگاه خورشیدی به شبکه برق سراسری را نیز مطرح کرد و گفت: ۱۸۰ متر طول کابل نیز برای اتصال نیروگاه خورشیدی به شبکه سراسری خریده و اجراشده است.

موسوی نیارکی خاطرنشان کرد: تمام ۱۸۰ متر طول کابل برق برای اتصال نیروگاه خورشیدی به شبکه سراسری از محل ترانس به‌صورت زیرزمینی انجام‌شده است.

وی افزایش ظرفیت ترانسفورماتور آرامستان را موردتوجه قرارداد و ابراز کرد: با راه‌اندازی نیروگاه برق خورشیدی و اتصال آن به شبکه سراسری، ظرفیت ترانسفورماتور در آرامستان از ۵۰ کیلوولت به ۱۶۰ کیلوولت آمپر افزایش پیداکرده است.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری قم در پایان اعتبار اجرای پروژه را عددی بالغ‌بر ۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: این پروژه در مدت یک ماه و در اواخر مردادماه به بهره‌برداری رسید.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/t5eq

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا