مدیریت شهریویژه

تعیین تکلیف و تکمیل فاز ۵ عماریاسر تا پایان سال

شهردار قم تاکید کرد:

شهردار قم با اشاره به اینکه یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های مدیریت شهری قم، اجرای پروژه فاز 5 عماریاسر است، گفت: این پروژه باید تا پایان سال تعیین تکلیف و تکمیل شود.

به گزارش ندای قم به نقل  از روابط عمومی شهرداری قم ،دکتر سیدمرتضی سقائیان‌نژاد در بازدید سرزده از منطقه هفت شهرداری، با اشاره به اینکه عوارض نوسازی تنها درآمد پایدار شهرداری‌ها به شمار می‌رود، اظهار داشت: برای عوارض بخشی از هزینه‌های جاری شهری است که باید در این زمینه فرهنگ‌سازی شود تا مردم مشارکت بیشتری برای پرداخت آن داشته باشند.

وی با تأکید بر اهمیت تسریع در آرشیو سازی الکترونیکی پرونده‌های شهرداری ابراز کرد: یکی از مؤلفه‌های شهرداری الکترونیکی، بایگانی به‌روز و آرشیوسازی الکترونیکی است تا روند بررسی و پیگیری پرونده‌ها با سرعت ادامه و راحت‌تر بتوان به مردم خدمات ارائه کرد.

شهردار قم با اشاره به اینکه یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های مدیریت شهری قم، اجرای پروژه فاز ۵ عماریاسر است، تصریح کرد: این پروژه باید تا پایان سال تعیین تکلیف و تکمیل شود و این منطقه شهرداری باید با تلاش مضاعف و تملک املاک در مسیر، روند اجرایی این پروژه را تسریع ببخشد.

وی خاطرنشان کرد: واحد املاک منطقه هفت باید هر هفته تعدادی از این املاک را آزادسازی کند، چراکه برای تملک این املاک مشکل مالی نداریم و به‌صورت نقدی و تهاتر آماده همکاری با شهروندان هستیم.

دکتر سقائیان‌نژاد با بیان اینکه شنبه‌های هر هفته به‌صورت اختصاصی جلسه بررسی پروژه فاز ۵ عماریاسر با حضور مسئولان شهرداری، شورای شهر و کارشناسان برگزار می‌شود، اذعان کرد: پشتوانه‌های قوی و مناسبی برای این پروژه پیش‌بینی‌شده است که این منطقه باید با استفاده از آن‌ها در ترغیب سازی شهروندان برای همکاری تلاش کند.

۱۵۰۰ میلیارد ریال تاکنون هزینه تملکات این پروژه شده است

مدیر منطقه هفت شهرداری قم  نیز دراین بازدید با اشاره به لزوم تملک 80 پلاک باقیمانده در اجرای پروژه فاز 5 عمار یاسر گفت: در این راستا تاکنون حدود 1500 میلیارد ریال بابت تملکات هزینه شده است.

محمد رمضانی با اشاره به تلاش این منطقه شهری در تسریع تملکات املاک در مسیر اجرای پروژه فاز ۵ عماریاسر اظهار داشت: در کل مسیر پروژه ۳۰۰ پلاک ثبتی باید تملک شود که در طول سال‌های قبل در چندین فاز، بخش بزرگی از این املاک تملک شده است.

وی با بیان اینکه در شش سال گذشته بالغ‌بر ۱۰۰ پلاک این پروژه تملک شده است، ابراز کرد: در این راستا حدود ۱۵۰۰ میلیارد ریال بابت تملکات هزینه شده است.

مدیر منطقه هفت شهرداری قم، تلاش مضاعف مدیری شهری برای تکمیل این پروژه در دو سال اخیر را موردتوجه قرار داد و افزود: در حال حاضر تا میدان سپاه، تعداد ۸۰ پلاک باقی‌مانده است که در حال رایزنی و مذاکرات با مالکین هستیم.

وی با تأکید بر اینکه طرح‌های توسعه‌ای شهر در راستای باز کردن گره مشکلات شهروندان است، تصریح کرد: شهروندان می‌توانند در همکاری با شهرداری نقش مهمی در اجرای طرح‌های عمرانی شهر داشته باشند که در این زمینه از مالکان املاک فاز ۵ عمار یاسر درخواست همکاری بیشتر داریم.

رمضانی با اشاره به برخی پروژه‌های مهم منطقه در سال جاری عنوان کرد: تکمیل پیاده راه خیابان ۱۹ دی، تکمیل مباحث و تجهیزات ایمنی تونل غدیر، همکاری برای اجرایی شدن پروژه‌های اطراف حرم مطهر، رفع مشکلات میدان شهید مطهری و… در سال ۱۴۰۱ دنبال می‌شود.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/e312

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا